Карантин повертається: які перспективи закриття через коронавірус України та де вже повторно ввели локдаун
Карантин повертається: які перспективи закриття через коронавірус України та де вже повторно ввели локдаун

Карантин повертається: які перспективи закриття через коронавірус України та де вже повторно ввели локдаун

Коронавірус продовжує набирати оберти у світі, Європа заявляє про другу хвилю пандемії та фіксує найбільші показники, які перевищують весінні. Низка європейських країн через стрімке поширення COVID-19 повернулася до посилення карантину, деякі держави запровадили повні локдауни.

ТСН.ua розбирається, які європейські країни вже оголосили локдан та які перспективи щодо закриття на повний карантин має Україна на фоні Європи за умови, що у нас щодня фіксується новий рекорд, а кількість хворих за добу вже наближається до 9 тисяч.

Ситуація в Європі

  • Ірландія першою у Європейському союзі знову від 21 жовтня запровадила новий локдаун через коронавірус, який триватимуть до 1 грудня. В країні закрили роздрібні магазини з товарами, які не є предметами першої необхідності, а також музеї, галереї та інші установи культури. Ресторани і бари можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винесення. Окрім того, жителям країни заборонили віддалятися від своїх будинків далі, ніж на п'ять кілометрів. Винятком можуть стати поїздки через життєво важливі сімейні обставини, на роботу або до лікаря. 
  • Чехія посилила карантин від 22 жовтня. Там закрили магазини й обмежили пересування людей щонайменше на два тижні - дл 3 листопада.
  • У Польщі через значне зростання хворих на коронавірус суттєво посилюють карантин. Усю територію країни віднесли до "червоної" зони поширення COVID-19 і жорсткий локдаун починає діяти вже від 24 жовтня. Так, за новими обмеженнями, учні старшої школи, від 4 класу, переходять на дистанційне навчання. Діти до 16 років мають перебувати на вулицях тільки під наглядом батьків. Крім того, тепер у всій Польщі збиратися разом може не більше 5 людей, але це не стосується людей, які проживають разом. Ресторани і паби не можуть приймати клієнтів, але мають право обслуговувати громадян, які їжу із собою. Такі обмеження триватимуть щонайменше два тижні. 
Associated Press
  • Уряд Словаччини, який на початку місяця оголосив у країні надзвичайний стан через різкий стрибок захворюваності на COVID-19, продовжив дію обмежень на вільне пересування до 8 листопада. 
  • Італія — країна, яка першою прийняла удар коронавірусу в Європі. Там вже заборонили всі вечірки в закритих приміщеннях та просто неба. В окремих регіонах запровадили комендантську годину. А це найсуворіший захід боротьби з коронавірусом аж із весни.  
  • Швеція йде на обмеження, які повністю оминула під час першої хвилі пандемії. Старші люди, як і особи з зони ризику, тепер, як і решта громадян, мусять уникати масових зібрань, носити маски, дотримуватися дистанції.
  • Франція від 30 жовтня запровадить нові заходи щодо блокування пандемії коронавірусу. Від п’ятниці у Франції знову виходити з дому можна лише на роботу, за харчами, до лікаря або відвести дітей до школи. Цього разу дитячі садочки та школи залишаться відкритими. Університети переходять на дистанційне навчання. Ресторани, бари й усі непродуктові крамниці будуть закриті. Транспорт працюватиме у звичному режимі, аби люди могли їздити на роботу, а от пересуватися між містами знову заборонено. 
  • У Німеччині через значне зростання випадків зараження коронавірусом від 2 листопада запровадять нові соціальні обмеження й обмеження для бізнесу. Так, в країні будуть закриті усі заклади громадського харчування, культурні на розважальні заклади, а футбольні матчі та інші заходи професійного спорту відбуватимуться за порожніх трибун. Також закритими будуть косметичні й масажні салони, студії татуювання. Робота перукарень буде дозволена, але за умов дотримання суворих заходів гігієни. Школи та дитсадки продовжать працювати, але у них запровадять нові обмеження та правила гігієни. 
  • Уряд Іспанії схвалив нові карантинні обмеження через зростання захворюваності на COVID-19 в країні. Так, в країні вводиться комендантська година від 23:00 до 06:00. Обмеження діє за винятком "обґрунтованих причин". Утім, місцева влада зможе внести невеликі коректування в тимчасові інтервали. Наголошується, що таке обмеження не поширюється на Канарські острови.
  • Також комендантська година діє на Кіпрі та в Греції. Там ввели  обов'язковий масковий режим і на вулицях, і в приміщеннях. 
  • Уряд Бельгії у п'ятницю, 30 жовтня, через погіршення в країні епідемічної ситуації з COVID-19 ухвалив рішення посилити карантинні обмеження. В країні припинять роботу усі магазини, що не продають товари першої необхідності. Відтепер продажі переводяться в онлайн. Також припиняють свою роботу заклади, робота в яких передбачає тісний контакт із клієнтом, зокрема перукарні і салони краси.Окрім того, запроваджуються більш жорсткі обмеження соціальних контактів. Так, мешканцям з різних домогосподарств буде дозволено відвідувати один одного лише раз на тиждень. Виняток зроблять для одиноких осіб, відвідати яких можна буде двічі на тиждень. 
Associated Press

Перспективи локдауну в Україні

Кабінет міністрів 28 жовтня продовжив режим надзвичайної ситуації внаслідок пандемії коронавірусу в Україні до 31 грудня 2020 року. Режим був встановлений у березні 2020 року. 13 жовтня уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. 

30 жовтня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про оновлення карантинного зонування в Україні. Київ залишився у "помаранчевій" зоні карантину. 

  • Що стосується повернення України до жорсткого карантину, то президент Володимир Зеленський в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам заявив, якщо в Україні будуть фіксувати 15 тисяч нових інфікованих коронавірусом щодня, може бути запроваджений локдаун.
  • Натомість прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що в уряді не хочуть і не бачать можливості введення тотального карантину для протидії поширенню COVID-19. 
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов неодноразово заявляв, що у МОЗ хочуть уникнути повного локдауну в країні через його згубний вплив на економіку країни. За його словами, стратегія адаптивного карагтину правильна і вона працює.
  • Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що можливість запровадження нових карантинних обмежень розглядатимуть у разі виявлення 15 тис. нових випадків захворювання на COVID-19 за добу. 

Відео Пандемія у світі: в Європі різко зростає смертність від коронавірусу

Добова смертність від коронавірусу у Європі за останній тиждень зросла аж на 40%, у порівнянні з минулим. Про це повідомили у ВООЗ. Найкритичнішою, за їхніми даними, лишається ситуація в Росії, Великій Британії, Франції та Іспанії. Частина іспанських лікарів напередодні влаштувала страйк через погані умови роботи та маленькі зарплатні на тлі пандемії. Ударив вірус і по зарплатах місцевих водіїв автобусів. Ті влаштували мирний протест проти жорстких обмежень у Мадриді. А от в Італії антикарантинні демонстрації, що тривають кілька днів поспіль, завершилися сутичками із поліцією. Правоохоронці задіяли проти активістів водомети. Тим часом нідерландська влада заявила, що планує залишити карантинні обмеження аж до грудня.

Источник материала
Поделиться сюжетом