Всем украинцам разошлют инструкции по кибербезопасности
Всем украинцам разошлют инструкции по кибербезопасности

Всем украинцам разошлют инструкции по кибербезопасности

Украинцы получат сообщения от своих операторов и провайдеров с предложением ознакомиться с основными правилами безопасности в киберпространстве.

Соответствующие рекомендации операторам, провайдерам телекоммуникаций утвердила Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере связи и информатизации.

На заседании сегодня, 15 января, НКРСИ по результатам соответствующего обращения Государственной службы специальной связи и защиты информации приняла решение «О предоставлении операторам, провайдерам телекоммуникаций рекомендаций о распространении среди пользователей правил безопасности в киберпространстве».– С целью выполнения задач, предусмотренных решением СНБОУ, Государственная служба специальной связи и защиты информации подготовила правила безопасности в киберпространстве, которые важно знать и необходимо придерживаться пользователю для повышения безопасности во время пользования современными цифровыми устройствами, и предлагает операторам и провайдерам разослать среди своих клиентов соответствующее текстовое сообщение, – объяснили в НКРСИ.

Текстовое сообщение будет иметь следующую форму: «Шановний абоненте! У разі потреби або керуючись необхідністю підвищення рівня захисту персональних даних під час використання Інтернету, пропонуємо застосувати правила безпеки в кіберпросторі, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті CERT-UA за відповідним посиланням».По результатам обработки соответствующего обращения НКРСИ приняла решение предоставить операторам рекомендации о распространении среди пользователей правила безопасности в киберпространстве.

Решение НКРСИ будет опубликовано в ближайшее время.

Как уточнили нашему журналисту в НКРСИ, Нацкомиссия рекомендует операторам/провайдерам телекоммуникаций разослать среди своих потребителей текстовое сообщение.

Форма и способ его распространения НКРСИ не определяет, и поэтому способ рассылки может выбираться по усмотрению операторов, провайдеров телекоммуникаций.

В то же время, возмещение стоимости таких сообщений операторам, провайдерам телекоммуникаций не предусмотрено действующим законодательством.– Указанные рекомендации разработаны специалистами Государственного центра киберзащиты, правительственной команды реагирования на компьютерные чрезвычайные события Украины, являются полезными для предотвращения киберугроз и направлены, в том числе, на защиту прав потребителей, – отмечают в НКРСИ.

Рекомендации, с которыми Нацкомиссия просит операторов и провайдеров ознакомить своих абонентов, находится по этой ссылке.

Уникайте використання Інтернет-банкінгу, електронних платіжних систем, введення автентифікаційних даних під час доступу до Інтернет через загальнодоступні (незахищені) бездротові мережі (в кафе, барах, аеропортах та інших публічних місцях).Будьте особливо обережними з відкриттям вкладень до електронної пошти від невідомих осіб.

В даний час найактуальнішим засобом розсилки шкідливого програмного забезпечення є електронна пошта.

При роботі з поштою потрібно перевіряти розширення вкладених файлів та не відкривати файли навіть з безпечними розширеннями.

Не переходьте по невідомих посиланнях та не завантажувати файли, що мають потенційно небезпечне розширення (наприклад: .exe, .bin, .ini, .dll, .com, .sys, .bat, .js тощо) та навіть безпечне (наприклад: .docx, .zip, .pdf), адже можуть використовутись вразливості, макроси та інші небезпеки.

Звертайте увагу на ім’я електронної пошти, навіть якщо ім’я пошти здається легітимним, все одно потрібно перевірити чи дійсно ця особа відправляла вам повідомлення з вкладенням ( у телефонному режимі або будь-яким іншим способом).

Іноді, особливо під тиском часу, буває важко відрізнити шкідливі файли від легітимних.

Користуйтеся сервісом Virus.

Total для перевірки підозрілих файлів шляхом їх одночасного сканування більш ніж 50 антивірусами.

Це набагато ефективніше, ніж сканування файлів антивірусом в автономному режимі, але враховуйте той факт, що завантажуючи файли на Virus.

Total ви надаєте доступ до нього третій стороні.

Звертаємо Вашу увагу на те, що навіть якщо перевірка на Virus.

Total не дала результату - це не виключає того, що файл може бути шкідливим.

Тричі подумайте перед відкриттям вкладень.

При користуванні Інтернет-ресурсами (Інтернет-банкінг, соціальні мережі, системи обміну повідомленнями, новини,онлайн-ігри) не відкривайте підозрілі посилання (URL), особливо ті, що вказують на веб-сайти, які ви зазвичай не відвідуєте.

Будьте уважним до проявів Інтернет-шахрайства.

Найбільш розповсюдженим засобом введення в оману в мережі Інтернет є «фішинг».

Особливу увагу варто звертати на доменне ім’я Інтернет ресурсу, що запитує автентичні дані, перш ніж натиснути на посилання: зловмисники можуть замаскувати доменне ім'я, щоб воно виглядало знайомим (facelook.

com, gooogle.

com тощо).

В іншому випадку є велика ймовірність перейти на фішингову сторінку, зовні ідентичну справжній, та самостійно «віддати» власні автентичні дані.У разі необхідності введення автентифікаційних даних впевнитись у тому, що використовується захищене з’єднання HTTPS, перевіряйте SSL-сертифікат веб-сайту, щоб переконатися, що він не клонований або підроблений.

Шкідливі URL-адреси можуть бути закодовані в вигляді QR-кодів та/або роздруковані на папері, в тому числі в формі скорочених URL, згенерованих спеціальними сервісами на кшталт tinyurl.

com, bit.

ly, ow.

ly тощо.

Не вводьте ці посилання в браузер та не скануйте QR-коди вашим смартфоном якщо ви не впевнені у їхньому вмісті та їхньому походженні.Використовуйте Virus.

Total для перевірки підозрілих посилань так само, як для сканування файлів.

Будьте обережні щодо спливаючих вікон та повідомлень у вашому браузері, програмах, операційній системі та мобільному пристрої.

Завжди читайте вміст спливаючих вікон та не "схвалюйте" або "приймайте" нічого похапцем.

Источник материала
Поделиться сюжетом