"Адаптуються до викликів безпеки": як відбуваються масштабні навчання НАТО

main image main image

"Адаптуються до викликів безпеки": як відбуваються масштабні навчання НАТО

Маневри проходять на британському полігоні "Гебриди" на Західних островах Шотландії і триватимуть до 19 травня.

Військово-морські ударні і допоміжні сили НАТО проводять навчання від імені ВМС США.

"Грозний щит-2019" демонструють, як члени Альянсу працюють разом, захищаючи війська і населення НАТО, від реальної загрози з боку балістичних ракет", – зазначила речниця НАТО Оана Лунгеску.

Британський полігон "Гебриди".

Учасники навчань тренуються відстежувати і виявляти та знищувати протикорабельні, балістичні ракети, застосовуючи при цьому, відповідні процедури командування і управління НАТО.

В ході маневрів здійснюється обмін тактичною інформацією в реальному часі.

Відпрацьовується також здійснення спільного планування місій і координація дій.

Carney поряд з союзниками і партнерами готовий продемонструвати нашу колективну рішучість стримувати будь яку агресію, – наголосив командир корабля ВМС США USS CARNEY Тайсон Янг.

Військово-морські сили США підкріпили серйозності намірів захищати союзників одним натисканням кнопки "пуск".

Після чого з американського есмінця "Рузвельт" у небо здійнялася ракета SM-3.

Навчання НАТО.

За словами представників шостого флоту ВСШ, випробовування зенітної керованої ракети заатмосферного перехвату планувалося провести в ході цих маневрів.

З моменту завершення попередніх навчань "Джоінт Варіор" ми продовжуємо тренування для покращення взаємодії заради зміцнення глобального середовища безпеки, – сказав командир корабля військово-морських сил США USS CARNEY Тайсон Янг.

В навчаннях "Грозний щит-2019" беруть участь Канада, Данія, Франція, Італія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Велика Британія і Сполучені Штати.

До Шотландії прибули тринадцять кораблів, десять повітряних суден і понад три тисячі особового складу.

Морські патрульні літаки і літаки спостереження НАТО – АВАКС здійснюватимуть повітряну розвідку і забезпечуватимуть прохід повітряних суден.

За словами організаторів навчань, географія їх проведення доволі широка – бойові кораблі країн Альянсу пройдуть понад тисячу кілометрів водами на захід від Шотландських Гебрид, півдня Ірландії і до південного краю Ісландії.

Це одні з найскладніших і передових навчань протиповітряної і протиракетної оборони і яскравий приклад того, як члени Альянсу продовжують адаптуватись до нинішніх і майбутніх викликів безпеці, – заявила речниця НАТО Оана Лунгеску.

У 2010 році в НАТО прийняли рішення про посилення оборони європейських членів Альянсу від балістичних ракет.

Протиракетна оборона НАТО поєднує сенсори і озброєння країн Альянсу в єдину систему.

До основних компонентів протиракетної оборони НАТО сьогодні входять есмінці ВМС США, оснащені системою ПРО "ІДЖИС", які базуються в місті Рота в Іспанії.

А також керована США наземна система в Румунії.

До інших важливих компонентів належить радар раннього попередження в Туреччині.

НАТО і ООН виникли на основі спільної філософії.

Створені після Другої світової війни – вони поділяють спільні цінності, а в основоположний документ НАТО – Північноатлантичний до́говір – переважно спирається на цілі і принципи Статуту ООН.

70 років основні завдання НАТО продовжують відображати цей зв'язок.

На жаль виклики, які стоять перед НАТО і ООН змушують обидві організації шукати нові рішення і нові шляхи для їх подолання.

Серед таких викликів – світовий тероризм на лідируючих позиціях.

Нещодавно високопоставлена делегація Комітету з протидії тероризму Ради Безпеки ООН та його виконавчого директорату відвідала Штаб-квартиру НАТО в Брюсселі.

Терориз – це загроза для людства.

Цей візит, за словами представників Альянсу, підтвердив прагнення НАТО і ООН активізувати практичне співробітництво в питаннях обміну інформацією, передовим досвідом, зокрема щодо використання біометричних даних, свідчень з району проведення бойових дій і протидії безпілотним летальним апаратам.

Взаємодія між державами та міжнародними організаціями у боротьбі з глобальним тероризмом, транскордонною злочинністю, розповсюдженням зброї масового ураження та порушення норм міжнародного права.

Ці питання надто важливі для світової безпеки.

Більше – дивіться у програмі.

Фото и видео