новини
новини
19 травня, неділя
Ashburn, United States
Вхід

Стала відома дата візиту місії МВФ до Києва

main image main image

Стала відома дата візиту місії МВФ до Києва

Фінанси.

Місія працюватиме з українською владою протягом двох тижнів з питань чергового перегляду чинної програми та відновлення відповідальності за незаконне збагачення.

Місія ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду прибуде до Києва для чергового перегляду чинної програми наступного тижня у вівторок, 21 травня.

«Місія прибуде до Києва наступного тижня - у вівторок», - сказав Люнгман.

За його словами, місія працюватиме з українською владою протягом двох тижнів з питань чергового перегляду чинної програми та відновлення відповідальності за незаконне збагачення, введеної в рамках попередньої програми, але в лютому скасованої рішенням Конституційного суду України.

Довідка УНІАН.

Рада директорів МВФ у грудні 2018 року затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 млрд дол., в рамках якої наша країна отримала 1,4 млрд дол.

Отримання двох траншів за 1,3 млрд дол.

очікується за підсумками перегляду виконання програми в травні і в листопаді.

Термін програми закінчується в лютому 2020 року.

До приїзду чергової місії МВФ в травні парламенту потрібно прийняти закон про «спліт» (поділ функцій з регулювання ринків фінпослуг), а уряду – закінчити поділ Державної фіскальної служби.

Також предметом переговорів буде підвищення цін на газ для населення на 15%.

Згідно з меморандумом з МВФ, Україна зобов'язалася підвищити ціни з 1 травня, однак з урахуванням зниження цін на газ на європейському ринку Кабінет міністрів прийняв рішення знизити ціни.

Крім того, експерти допускають негативний вплив на продовження співпраці з МВФ скасування Конституційним судом України відповідальності за незаконне збагачення і низки судових рішень про скасування націоналізації «ПриватБанку», що було передбачено попередньою програмою з МВФ.

Фото и видео