Bloomberg спрогнозував, коли електрокари перевершать за продажами бензинові авто

main image main image

Bloomberg спрогнозував, коли електрокари перевершать за продажами бензинові авто

19:10, 21 травня 2019.

Транспорт.

До 2025 року в усьому світі продаватимуть близько 10 млн електромобілів на рік.

Дослідницька компанія Bloomberg NEF (New Energy Finance) опублікувала черговий прогноз розвитку электромобильного ринку.

За даними аналітиків компанії, в 2018 році було продано більше 2 млн електромобілів, а всього на даний момент у світі налічується близько 5 млн електромобілів.

Прогноз Bloomberg NEF свідчить, що темпи продажів електричних моделей будуть активно зростати і вже до середини 2030-х років електромобілі перевершать за продажами ДВЗ-моделі, а до 2040 року — займуть близько 57% ринку продажів, передає itc.

ua.

При цьому вартість середньостатистичних електромобілів і ДВЗ-автомобілів зрівняється вже у 2025 році завдяки зниженню цін на акумуляторні батареї.

Серед факторів, які сприятимуть активному зростанню продажів електромобілів, також називають жорсткість екологічних норм і повсюдний розвиток зарядної інфраструктури.

Аналітики очікують, що за підсумками 2019 року буде зафіксована відмітка в 2,6 млн електромобілів, в 2025 році буде вперше побита планка 10 млн електромобілів на рік, у 2030 році буде продано 28 млн примірників, а в 2040 році — 56 млн примірників.

Природно, чим активніше зростатимуть продажі електромобілів, тим сильніше падатимуть продажі бензинових і дизельних автомобілів.

Представники Bloomberg NEF прогнозують, що вже до 2040 року на дорогах світу будуть знаходитися 500 млн пасажирських і 40 млн комерційних електромобілів.

При цьому ДВЗ-моделі, як і раніше, займатимуть значну частину світового автопарку, а зниження їх сумарної кількості не настане раніше 2030 року.

Помітний внесок у зростання кількості продажів електромобілів повинні внести різноманітні мобільні сервіси (каршерінг, таксі, прокат тощо).

До 2040 року користувачі будуть проїжджати до 19% сумарного шляху на таких засобах пересування, а на той момент 4 з 5 автомобілів в автопарку таких сервісів будуть електричними.

За даними Bloomberg NEF, у світі вже нараховується близько 400 тис.

електричних автобусів в рамках систем громадського транспорту, що становить близько 20% всього комерційного пасажирського автопарку.

При цьому в даному сегменті зростання буде йти ще активніше, ніж у випадку з пасажирськими електромобілями — вже до 2030 року електричних автобусів буде більше, ніж класичних, а до 2040 року їх частка зросте до 70%.

Незважаючи на зростання продажів електричних автомобілів і автобусів, кількість шкідливих викидів від транспортних засобів зростатиме до 2030 року, після чого піде плавне зниження і до 2040 року цей рівень знизиться до позначки станом на 2018 рік.

#електромобіль.

Фото и видео