ЗМІ: У Закарпатській області шукають спосіб юридично ліквідувати релігійну громаду УПЦ

main image main image

ЗМІ: У Закарпатській області шукають спосіб юридично ліквідувати релігійну громаду УПЦ

Перший.

com.

У Закарпатській області в смт Ясіня Рахівського району з лютого тривають спроби рейдерського захоплення храму Різдва Богородиці Української Православної Церкви.

"Ініціатори захоплення храму - група осіб, що називає себе "віруючими ПЦУ", використовує різні методи тиску - від морального до силових спроб захопити церкву.

Серед учасників цієї групи іногородні та представники інших релігійних конфесій", – повідомляє "Перший.

сом.

иа".

Остання з спроб захопити храм силою була здійснена минулої неділі, 19 травня.

"Втім, спроба була невдалою, оскільки релігійна громада храму Різдва Богородиці чітко стоїть на захисті своєї позиції та прав.

Разом з тим, силовий - не єдиний метод, який використовують прихильники знову ПЦУ.

Вони шукають спосіб юридично ліквідувати релігійну громаду УПЦ храму Різдва Богородиці.

Так, вони намагаються реєструвати Статут нової релігійної громади храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району, але вже підпорядкування ПЦУ.

Мотивують тим, що, нібито, статут УПЦ вищезгаданої громади – втрачено", – пише ЗМІ.

Обставини церковного протистояння виданню "Перший.

сом.

иа" повідомило джерело, яке побажало зберегти статус анонімності.

"У поліції Рахівського районного відділення в заяві про підтвердження Статуту релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району було відмовлено.

Більше того, слідчий зазначив, що Статут не втрачено, документ перебуває в храмі.

На вимогу правоохоронців, Статут був наданий для ознайомлення", - зазначив співрозмовник видання.

Журналісти відзначають, що також не вдається досягти компроміс.

"Адже в разі, якщо "віруючі ПЦУ" - це дійсно новостворена релігійна громада, яка бажає тільки одного - жити в світі, тоді було б логічно просто зареєструвати нову громаду і проводити богослужіння в храмі.

На Закарпатті існує багато поліконфесійного храмів, в яких проводять богослужіння представники різних конфесій, не створюючи при цьому конфліктів", – йдеться у публікації.

Проте, підкреслюють журналісти, в даному випадку, принципово важливо, щоб релігійна громада УПЦ храму Різдва Богородиці перестала існувати юридично, зате з'явилася громада з ідентичною назвою, але вже підпорядкована ПЦУ.

"Отже, шлях юридичної ліквідації релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці виявився безнадійним, проте "прихильники ПЦУ" не залишають своєї ідеї, а допомагають і підтримують їх на найвищому державному рівні - з Києва", – констатують журналісти.