Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

main image main image

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

Неправильно підібрані сонцезахисні окуляри можуть стати причиною різних захворювань очей, найменш шкідливе з яких - кон'юнктивіт.Медична статистика підтверджує: в 50% випадків розвитку короткозорості, далекозорості, катаракти, глаукоми, фотокератиту у людей, які добре бачать від народження, винні саме неякісні окуляри, cонцезахисні в тому числі.Вибираємо окуляри за типом захистуСонцезахисні окуляри, які захищають очі від дії ультрафіолету, від яскравих відблисків (наприклад, що відбиваються від води або снігу променів сонця), купувати в спонтанних місцях продажів очок (на ринках, на зупинках) категорично не рекомендується.У спеціалізованих точках продажу вимагайте сертифікати на продукцію.

Саме там ви зможете дізнатися про те, з якого матеріалу виготовлені окуляри.

Ця інформація дпдможе зрозуміти, наскільки такий виріб здатне захистити ваші очі.Наскільки захищають сонцезахисні окуляриЯкісні сонцезахисні окуляри здатні практично на сто відсотків зменшити шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання на наші очі.

Йдеться про так званий ближній електромагнітний спектр ультрафіолетового випромінювання (довгі хвилі або ультрафіолет А) і середній спектр (середньохвильовий діапазон або ультрафіолет В).Лінзи сучасних окуліярів часто виготовляють з органічних полімерних і мінеральних скляних матеріалів.

Найбільш оптимальним варіантом є лінзи, які забезпечують максимальний захист від шкідливого впливу ультрафіолетових променів без спотворення кольорів.Зазвичай на окулярах з максимальним захистом присутнє відповідне маркування - UV 400.

Таке маркування говорить про те, що такі окуляри відфільтровують до ста відсотків ультрафіолетових променів, довжина хвилі яких становить 400 і менше нанометрів.Оцінити ступінь захисту лінз окулярів від ультрафіолету що називається "на око", без спецобладнання - нереально, тому не варто намагатися зробити це при купівлі окулярів.

До речі, найчастіше можна знайти сонцезахисні окуляри, які фільтрують приблизно 95 відсотків ультрафіолетових променів.

На це вказує відповідне маркування - UV 380.Зверніть увагу, маркування "100% UV-PROTECTION" на пластикових окулярах має викликати у вас підозру, адже повністю ультрафіолет нейтралізує тільки скло.

Тому вам можуть пропонувати підробку.

Дане маркування говорить про те, що такі окуляри максимально захищають очі не тільки від ультрафіолету, але й від самих яскравих відблисків.

Збираєтеся в засніжені гори або до моря? Беріть саме такі окуляри.Окуляри з маркуванням Cosmetic погано захищають очі від яскравого сонця (вони не блокують і половини ультрафіолетового випромінювання), вони призначені для захисту зору від пилу, вітру.

Їх можна використовувати при слабкій сонячної активності, або в ранкові або вечірні години.Окуляри з маркуванням General фільтрують до 80-ти відсотків ультрафіолету і підійдуть при малій інтенсивності ультрафіолетових променів.Існує також поняття, як затемненность лінз.

Йдеться про здатність окулярів пропускати видиме для людського ока електромагнітне випромінювання.

Відповідне маркування (від 0 до 4) вказує на світлоспроможну здатність.

Для високої сонячної інтенсивності слід вибирати окуляри з маркуванням 3 або 4.Додаткові покриття для захисту очейДодаткові покриття сонцезахисних окулярів є своєрідними фільтрами, які забезпечують комфортне носіння окулярів.

Так, для відображення відблисків використовуються поляризаційні фільтри і антиблікове покриття.

Але найбільш поширеним є дзеркальне покриття, що відбиває видиме випромінювання.Можна вибрати окуляри зі спеціальним абразивним покриттям.

Дане покриття призначене виключно для того, щоб поліпшити зносостійкість лінз окулярів.

З таким покриттям вони не так легко дряпаються, можуть витримати падіння на тверду поверхню.Існують також окуляри з покриттям, які рекомендовані водіям.

Йдеться про так зване градієнтне покриття, коли верхня частина лінз окулярів затемнена більше, ніж нижня.

Таким чином, водій захищений від сонця, але при цьому чітко бачить дорогу і панель приладів автомобіля.Які лінзи краще - темні або світліДумка, що від сонця краще захищають окуляри з темними лінзами, невірна.

Більш того - через темні лінзи в очі потрапляє більше ультрафіолету, ніж через світлі.

Причина - зіниця змушена сильніше розширюватися за темними лінзами.

Хоча від відблисків темні лінзи захищають краще.Найменш корсині в боротьбі із сонячними променями - фіолетові лінзи.

Такі лінзи легко пропускають ультрафіолет, тому це скоріше модний аксесуар, ніж захист для очей.

Трохи менш корисні зелені лінзи.

А ось сині або блакитні лінзи відмінно затримують яскраве світло, не спотворюючи при цьому кольори навколишнього світу.Рожеві, жовті та оранжеві лінзи спотворюють природні кольори, змінюють контрастність, очі в таких окулярах швидко стомлюються.

Найбільш прийнятний колір лінз окулярів з точки зору захисту очей від ультрафіолету - це сірий або сірий з зеленим відтінком.Що краще - скляні або пластмасові лінзиЛінзи сонцезахисних окулярів можуть виготовлятися зі скла.

За типом захисту скляні та полімерні лінзи однаково ефективні.

З точки зору безпеки кращими є сучасні полікарбонатні лінзи; а ось прості скляні лінзи, які не мають спеціального покриття, що збільшує міцність, при пошкодженні можуть поранити очей осколками.Якщо ви активно проводите час, займаєтеся спортом, тоді вибирайте полікарбонатні лінзи.

Вони міцні, захищають очі від травм.

Окуляри саме з такими лінзами варто вибирати і для дітей.Під овальну форму обличчя підходять будь-які моделі окулярів.

Тут важлива не стільки форма, скільки колір, їх поєднання з образом і одягом.

Важливе значення має також розмір окулярів, який необхідно вибирати індивідуально.Для обличчя трикутної форми підійдуть окуляри круглої або овальної форми.Для круглого обличчя варто вибирати окуляри незвичайної форми.Для квадратної або прямокутної форми обличчя відмінно підходять "окуляри-авіатори".

Тут важливо не вибрати окуляри з лінзами, розмір яких набагато більше або набагато менше обличчя.Для довгастої форми обличчя (особливо при високих вилицях) підійдуть квадратні або прямокутні окуляри.

Особливо пасуватимуть окуляри "котяче око".