Окупанти крадуть український пісок з морського дна поблизу Джарилгача, - ЗМІ

main image main image

Окупанти крадуть український пісок з морського дна поблизу Джарилгача, - ЗМІ

26 травня, 2019, 10:35.

Контингент Берегової охорони ФСБ Росії в окупованому Криму займається прикриттям незаконного видобутку піску у Каркінітській затоці на Бакальській банці.

Про це інформує Український мілітарний портал.

Район видобутку знаходиться за 14 км від острова Джарилгач в територіальних водах України біля міста Скадовську у Херсонській області.

Завдяки сервісу Sentinel Hub можна переглянути це місце за 12 травня 2019-го року та на супутниковому знімку помітити два судна у вказаному квадраті.

За координатами 45°51’36.0″N 33°05’24.0″E (Судно №1) знаходиться російський прикордонний сторожовий корабель Берегової охорони ФСБ Росії "Проворний" (406).

За координатами 45°52’12.0″N 33°09’36.0″E (Судно №2) розташовано земснаряд який здійснює незаконний видобуток піску у Каркінітській затоці на Бакальській банці.

"Відстань між ними складає 5,8 кілометрів (трохи більше 3 миль), тобто чергування ПСКР "Проворний" (406) у районі здійснюється з метою прикриття незаконного видобутку у разі спроби затримання судна-порушника українськими службами", - зазначається у матеріалі.

Після наповнення трюмів піском земснаряди з цього квадрату направляються до окупованих міст Кримського півострова - Чорноморського, Севастополя та Ялти, де згодом здійснюється реалізація незаконно видобутого.

Над таким “промислом” працюють здебільшого земснаряди "Печора", "Трофа", "Іртиш" та "Амур".

Цей незаконний видобуток, що найголовніше, порушує екологічну ситуацію в усьому Чорному морі.

Фото и видео
Детальніше про подію
ФСБ Росії прикриває незаконний видобуток піску в український територіальних водах