Михайло Тищенко ошукав туристів на мільйон гривень

main image main image

Михайло Тищенко ошукав туристів на мільйон гривень

У Полтаві оголосили в розшук 33-річного Михайла Тищенка, директора Агенції мандрів "Ейфорія", Туристичної фірми "Легко" і Туристичної агенції "Каліфорнія".

Пообіцявши людям відпочинок, чоловік зібрав із них 1 млн грн на путівки і втік.Михайло Тищенко родом із міста Горлівка Донецької області.

2016 року переїхав до Полтави.

Заснував три туристичні компанії.

Має трьох співзасновників, серед них Ганна Тищенко — скоріше за все, родичка Михайла.

Туристичні фірми зареєстрував на адресу в Шевченківському районі Полтави.

Офіси компанії відкрили в різних торговельно-розважальних центрах міста.— Офіційно працював понад рік, заробляв собі авторитет і клієнтів.

Коли їх стало багато, зібрав гроші і втік, — каже співробітник відділення поліції №1 в Полтаві Володимир Пасічко, 42 роки.

— Потерпілі почали звертатися наприкінці минулого року.

Коли ми зрозуміли, що їх багато, відкрили провадження і розпочали досудове розслідування.

Спершу він ішов назустріч слідству, співпрацював.

З початку червня перестав виходити на зв'язок.

У нас достатньо доказів протиправної діяльності, тому оголосили Тищенка в розшук.За інформацією із соцмережі "Вконтакте", Михайло Тищенко може перебувати в окупованому Луганську.Перші повідомлення від ошуканих клієнтів до поліції надійшли 2018 року.

Люди через фірми Тищенка бронювали путівки туроператорів "Анекс Тур", "Джоін АП!", "Корал Тревел", "Туї", "Тез Тур", "ТіПіДжі та Айті-Тур".

Сплачували 100% за відпочинок.

До туроператорів кошти не надходили.— Насамперед необхідно звертати увагу на час, який турфірма існує на ринку, — коментує 41-річний Максим Філатов, власник турфірми "Корал Тревел".

— До тієї, яка працює довше, довіри набагато більше.

Також мають насторожити надто низькі ціни.

Це значить, що у фірми фінансові чи юридичні проблеми або вона шахрайська, намагається зібрати гроші і зникнути.

У кожній ­турфірмі при вході є "куточок споживача".

Там мають бути документи — державна реєстрація, де вказана дата створення, банківська гарантія, агентський договір.

Клієнти мають отримати від турагентства заявку на бронювання, договір і квитанцію.Турагенства Михайла Тищенка неправильно оформлювали договори й не оплачували заявки, додає Максим Філатов.— Формально постраждалі можуть звернутися до суду.

Проте у більшості випадків це не має сенсу.

Скоріше за все, турагентство на момент ­розгляду справи вже не матиме жодних активів, — розповідає адвокат із Харкова 43-річний Антон Зубков.

— Якщо турфірма "кидає" клієнтів, значить, хтось із керівництва вже "злив" усі гроші з рахунків, майно вивели.Михайлові Тищенку інкримінують зловживання службовими повноваженнями юридичної особи, а також привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Може отримати до восьми років в'язниці.Поліція звертається з проханням надати інформацію про місцеперебування Михайла Тищенка.

Її просять повідомити за номерами телефонів: 0 (50) 608 81 75, 0 (99) 339 45 71, 102 чи в найближче відділення поліції.29 потерпілих звернулися зі скаргами на Михайла Тищенка.

Це ошукані туристи з Полтавщини та Харківщини.