Порошенко прокоментував намір Зеленського розширити люстрацію на постмайданівських чиновників

main image main image

Порошенко прокоментував намір Зеленського розширити люстрацію на постмайданівських чиновників

П'ятий президент України Петро Порошенко вбачає ознаки проросійського реваншу в намірі нинішнього глави держави Володимира Зеленського розширити люстрацію на постмайданівських чиновників.

Заяву політика оприлюднила прес-служба партії "Європейська солідарність".

"Сьогодні прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебували в виконавчій або законодавчій владі.

Тих, хто захищав державу, будував державу.

Люструвати для того, щоб звільнити місце для "п'ятої колони".

Тих, хто захищав державу, будував державу.

Люструвати для того, щоб звільнити місце для "п'ятої колони".

Цей список дуже нагадує інший список - тих, проти кого держава-агресор ввела санкції, людей, які захищали Україну, які захищали революцію Гідності, які перемагали і зупиняли прокремлівську колону", - зазначив Порошенко.

До люстраційних списків можуть потрапити такі представники постмайданівської влади, як Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров, Юрій Шухевич та Дмитро Ярош, волонтер Тетяна Ричкова, діючі міністри Степан Полторак і Павло Клімкін та десятки інших представників української політики, які, за словами Порошенка, "реальними справами довели свій професіоналізм і любов до України".

Екс-президент переконаний, що подібна ініціатива, інспірована "антиукраїнськими силами" і є доказом "неприкритого проросійського реваншу".

11 липня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський запропонував законопроект щодо розширення дії закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Зокрема, президентський законопроект № 10444 пропонує люструвати на 10 років осіб, які з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року займали такі посади і не були звільнені за власним бажанням.

Упоминаемые персоны
Володимир Зеленський 212 згадок Володимир Зеленський
Петро Порошенко 22 згадки Петро Порошенко
Павло Клімкін 1 згадки Павло Клімкін
Рефат Чубаров 1 згадки Рефат Чубаров