Зеленський вніс до Ради невідкладний документ про люстрацію: перші подробиці

main image main image

Зеленський вніс до Ради невідкладний документ про люстрацію: перші подробиці

Президент України Володимир Зеленський заявив у відеозвернення, що планує розширити список осіб, які підпадають під люстрацію.

Про це він сказав у відеозверненні у четвер, 11 липня.

А у п'ятницю, 12 липня, глава держави вніс до Верховної Ради відповідний законопроект під №10444 з позначкою "невідкладний".

Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!.

Володимир Зеленський ініціював розширення дії закону про люстрацію на президента, депутатів, спікера, членів ВРЮ, які обираються чиновників і кандидатів.

Чиновників пропонують люструвати за зловживання ними своїм службовим становищем при виконанні посадових обов'язків, уникнення відповідальності за дії, спрямовані на власне збагачення.

Президент України також наголосив у відеозверненні, що його команда не скасовує закон про люстрацію, як говорили про це інші чиновники.

Зеленський сказав, що вони планують посилити цей закон.

Зокрема, до переліку, які підпадають під люстрацію, запропонував додати президента України, всіх народних депутатів, головну ВР, членів уряду, Генпрокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету, голів Державної фіскальної служби та митниця, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств.

Упоминаемые персоны
Володимир Зеленський 1107 згадок Володимир Зеленський
Детальніше про подію
У ВР з'явився текст законопроекту Зеленського про нову люстрацію
Зеленский инициировал расширение действия закона о люстрации на президента, депутатов, спикера, членов ВСЮ - законопроект
Зеленский предложил расширить действие закона о люстрации на президента, депутатов, министров и других топ-чиновников