ДУМКА: Аграріям доведеться звітувати про використання пального
ДУМКА: Аграріям доведеться звітувати про використання пального

ДУМКА: Аграріям доведеться звітувати про використання пального

За його словами, сьогодні картина така: багато пального аграрії закуповують для власних потреб, але використовують не все і тоді відбувається фіктивний продаж пального в інші галузі економіки.

«Адже пальне всім треба, і кожен намагається його придбати, щоб залишити його на витрати і таким чином занизити прибуток.

Продаж такий відбувається через податкові ями, а фізично пальне за готівку потрапляє на нелегальні АЗС.

Така схема дуже добре розвинена на півдні України», - говорить експерт і водночас зазначає, що не всі агрохолдинги так працюють.

«Наприклад, такі як "Кернел", "Нібулон" та інші уже придбали ліцензії.

Видно, що бізнес хоче працювати за правилами», - зауважив Куюн.

Експерт наголосив, що на даний момент встановлення рівнемірів та витратомірів стосується лише тих господарств, що мають термінали для пального об’ємом більше 20 тисяч кубометрів.

«З 1 жовтня 2019 року ця вимога стосуватиметься вже і тих, хто має сховища менше 20 тис.

куб, але більше 1 тис.

А от з нового 2020 року усі повинні будуть мати дозвільні документи та мати рівнеміри та витратоміри у своїх терміналах», - повідомив Куюн.

При цьому він додав, що звіти про рух пального повинні з 1 липня 2019 року подавати абсолютно всі, і маленькі фермери з маленькими сховищами для нафтопродуктів у тому числі.

Куюн впевнений, що нові правила на ринку пального змусять дрібних фермерів орендувати або закупати пальне на ліцензованих складах, бо в структурі навіть великих АЗС утримання власного сховища – це стаття витрат.

«Це елемент, який не приносить прибутку.

Тому багатьом це буде не по кишені.

Виживуть не всі і це нормально», - вважає експерт.

Источник материала
Поделиться сюжетом