Етнічний українець став командувачем армії Канади

main image main image

Етнічний українець став командувачем армії Канади

pic.twitter.com/qZTJxOvKMNКрім того, за даними офіцера ЗСУ Анатолія Штефана, Винник сприяв отриманню українською армією новітньої зброї, а також її співпраці з канадськими інструкторами."У 2016 році після його візиту в Україну у львівських шахтах абсолютно випадково були знайдені далекобійні снайперські гвинтівки і заблукали військові інструктори канадської армії", – написав український полковник.Дід Винника родом із села Поздимир Львівської області.

В листопаді 2016 року генерал-лейтенант відвідав рідне село предків.Військову кар'єру почав у Військовому коледжі Роял Роадсу і Королівському військовому коледжі Канади.

У 1986 році Винник вступив до лав канадських військових інженерів.У 1997 році став головнокомандувачем 1-го полку бойових інженерів в Едмонтоні.

З 2004-го був командувачем першої групи тилового забезпечення, з березня 2009 року – помічником командувача генерала Об'єднаного тимчасового управління безпеки в Афганістані.У 2010-му Винника призначили командувачем Західного округу наземних військ.

У 2012-му – заступником командувача Армії Канади і головою Командування військової розвідки Канади.

З липня 2014 року був головою Оборонної розвідки.У січні 2017-го міністром закордонних справ Канади стала Христя Фріланд, яка має українське коріння.

Вона народилася в канадському місті Піс-Рівер в провінції Альберта.

Її мати, Галина Хом'як-Фріланд, українка за походженням.Канада планує дозволити українцям подорожувати до країни з електронними візами.