В Україні запустили сервіс «Митний пульс» для боротьби з корупцією на митниці

main image main image

В Україні запустили сервіс «Митний пульс» для боротьби з корупцією на митниці

11:22, 17 липня 2019.

Фінанси.

Заступник директора компанії «Макотрейдинг» Вікторія Пикшрене повідомила про спроби тиску з боку митних органів на роботу компанії після проведення вчорашнього пікету з метою знайти які-небудь порушення.

Фото УНІАН.

Українська компанія «Макотрейдинг», яка надає митно-брокерські та експедиторські послуги, спільно з іншими експедиторами і брокерами створила громадську ініціативу «Митний пульс» з метою боротьби зі зловживаннями в митних органах та захисту прав «білого» бізнесу.

Фото УНІАН.

Українська компанія «Макотрейдинг», яка надає митно-брокерські та експедиторські послуги, спільно з іншими експедиторами і брокерами створила громадську ініціативу «Митний пульс» з метою боротьби зі зловживаннями в митних органах та захисту прав «білого» бізнесу.

Як повідомила на прес-конференції в УНІАН заступник директора компанії «Макотрейдинг» Вікторія Пикшрене, «Митний пульс» також буде сприяти встановленню кращої комунікації між бізнесом і Державною службою фіскальної (ДФС) в цілях поліпшення роботи митних органів.

«Ми зібрали ініціативну групу і хочемо сьогодні презентувати ринку систему під назвою «Митний пульс».

Ми створили ініціативну групу на сторінці в мережі Facebook, де кожен учасник може подати заявку на реєстрацію і після підтвердження залишити свій запит чи скаргу на роботу митних органів.

Ми будемо робити все можливе, щоб імпортери і брокери отримували вирішення своїх проблем», - сказала Пикшрене.

За її словами, необхідність у створенні такої групи виникла у зв'язку з тим, що існуючі сьогодні сервіси ДФС по роботі з клієнтами не надають свої послуги на належному рівні.

Зокрема, мова йде про автоматизовану систему аналізу та управління ризиками при здійсненні митного контролю (АСАУР) і митному сервіс «Пульс».

«Сервіс «Пульс» повинен працювати з метою отримання інформації про проблему, яка сталася при оформленні, і протягом доби роз'яснити причини її виникнення та шляхи вирішення проблеми.

На жаль, на сьогодні сервіс так не працює, а більше як колл-центр, там сидять представники митних органів, приймають вхідні скарги і на цьому все закінчується», - зазначила представник експедиторської компанії.

Пикшрене також повідомила, що 15 липня компанія «Макотрейдинг» разом з іншими активістами провела акцію протесту під стінами Офісу президента, Міністерства фінансів та Фіскальної служби, результатом якої стало призначення наради з керівництвом митниці на 18 липня.

«На цій нараді ми хочемо запропонувати внести зміни в роботу митного сервісу «Пульс» і хочемо отримати схвалення на створення нашої ініціативної системи «Митний пульс».

Ми бачимо її реалізацію у формі робочої групи, куди будуть входити також працівники митних органів», - сказала Пикшрене, додавши, що дана група буде функціонувати «незалежно від отриманої відповіді у четвер на нараді».

Заступник директора компанії «Макотрейдинг» також повідомила про спроби тиску з боку митних органів на роботу компанії після проведення вчорашнього пікету з метою знайти які-небудь порушення.

"Після проведення вчорашнього пікету керівництво митниці зібрало багатогодинну нараду на тему роботи компанії «Макотрейдинг».

Нараду було присвячено тому, щоб до четверга, до нашої зустрічі, знайти будь-яку причину, щоб виписати якийсь протокол або знайти зачіпку, щоб сказати, що «Макотрейдинг» неправильно працює.

Так як одним з ініціаторів цієї наради був пан Власов (керівник ДФС - УНІАН), у мене велике прохання займатися реформуванням своїх митних відділів, а не займатися компанією «Макотрейдинг», яка хоче внести свої корективи та пропозиції в існуючі системи, які на думку бізнесу працюють результативно", - заявила Пикшрене.

Вона додала, що зараз на всіх митних постах, де на оформленні перебувають вантажі компанії «Макотрейдинг», знаходяться представники відділу контрабанди та інших відділів ДФС, з метою знайти в фурах і контейнерах які-небудь ознаки порушень.

«Хочу сказати інспекторам, які виконують цю роботу.

Керівництво, як правило, змінюється, а ми не будемо мовчати.

Якщо ви будете виконувати незаконні дії, то ми змушені будемо подавати в суд», - повідомила вона, додавши, що компанія не хоче заподіяти ніякої шкоди ні керівництву митниці, ні окремим відділам, а лише хоче озвучити існуючі на сьогодні проблеми у митній сфері.

Як повідомляв УНІАН, на початку липня заступник директора компанії «Макотрейдинг» Вікторія Пикшрене заявила, що тривала затримка контейнерів з товарами на Одеській митниці призводить до недостач і псування, на що скаржаться експедитори та брокери.

За словами експедиторів, які працюють на Одеській митниці, від "білого" бізнесу вимагають хабарі, штучно створюють перешкоди і блокують роботу українських підприємств.

Фото и видео