Долар не залишив гривні шансів: новий курс валют від Нацбанку

main image main image

Долар не залишив гривні шансів: новий курс валют від Нацбанку

Курс валют в Україні на п’ятницю, 19 липня 2019 року: гривня впала в ціні, долар відчув «смак свободи» Національний банк України встановив такий курс валют в країні на сьогодні: 100 доларів США – 2603.0049 грн; 100 євро – 2919.5303 грн; 10 рублів – 4.1430 грн. Долар продовжує зміцнюватися.

Так, він став дорожче на 17 копійок.

Пішла за доларом і європейська валюта, яка піднялася на 19 копійок.

За інформацією регулятора, депозити в березні збільшилися на 0,9% в порівнянні з лютим. В національній валюті обсяг вкладів зріс на 0,7% – до 277 млрд грн, в іноземній – на 1,1% до 233 млрд. За січень-березень цього року обсяг вкладів збільшився на 1,7% – до 510 млрд.

А також ситуація, при якій хтось володіє істотним впливом у фінустанові, але не отримав на це окремий дозвіл НБУ.

Тобто мова про «сірих кардиналів» в банках.

Тих, хто сильно впливає на їх роботу, однак за всіма документами не є головними акціонерами і не узгодили свій вплив з центробанком. Другий: акціонер банку повинен мати адекватне фінансове становище, яке буде підтверджено відповідними документами, тобто буде перевірено походження коштів.

Стан людини має дорівнювати вартості його частки в капіталі або бути більше.

При цьому у нього повинно бути достатньо грошей, щоб вистачило на зворотний викуп акцій банку. Регулятор зажадав від банків краще перевіряти клієнтів і подаються документи.