Українка виграла юніорський Вімблдон

Світоліна програла майбутній переможниці турніру.

Киянка 17-річна Дарія Снігур виграла Вімблдонський тенісний турнір серед юніорок у Лондоні, Велика Британія.

У фінальному матчі українка перемогла Алексу Ноель із США у двох партіях — 6:4, 6:4, поступаючись першій — 1:4.Снігур — друга українка, яка перемогла на юніорському Вімблдоні.

2004-го виграла Катерина Бондаренко.

Також наші юніори здобували перемоги на інших турнірах Великого Шолому: 1991 року Андрій Медведєв виграв чемпіонат Франції, 2010-го цей же турнір підкорився Еліні Світоліній, а позаторік Марта Костюк була найсильніша в Австралії.Перемога на юніорському "Шоломі" не гарантує успішних виступів на дорослому рівні.

Серед 76 переможниць серед ­дівчат вигравали згодом головний турнір тільки француженка Маріон Бартолі, Каролін Возняцьки з Данії, латвійка Олена Остапенко, Симона Халеп із Румунії та Ешлі Барті, Австралія.

Снігур цьогоріч дійшла до півфіналу чемпіонату Австралії, а у Франції зупинилася у чвертьфіналі.

Вона займається тенісом у Києві під керівництвом Лариси Савченко — радянської тенісистки, яка 1988- го була 13-ю у світовому рейтингу серед жінок.

За манерою гри — сміливою і агресивною — Снігур нагадує одеситку 19-річну Даяну Ястремську, яка цьогоріч на дорослому Вімблдоні дійшла до 1/8 фіналу.

Натомість 24-річна Еліна Світоліна, найкраща українська тенісистка, сповідує інший теніс — менш ризикований.

Світоліна — нині сьома в рейтингу, показала найкращий результат на турнірах "Великого Шолому".

Вона дійшла до 1/2 фіналу і там поступилася майбутній переможниці — 27-річній Симоні Халеп із Румунії.

Світоліна показала добру фізичну підготовку, але нічого не могла вдіяти з потужним і різноплановим тенісом суперниці.

Халеп добре працювала ногами, вела матч на вигідній для себе швидкості й "забивала" Еліну ударом справа.

У фіналі вона обіграла Серену Вільямс зі США — 6:2, 6:2 — і вперше стала чемпіонкою Вімблдона.

У чоловіків на Вімблдоні другий рік поспіль переміг 32-річний Новак Джокович.

Тенісист із Сербії виграв фінал у швейцарця 37-річного Роджера Федерера в п'яти партіях — 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12.

Матч тривав 4 год. 57 хв.

і став найтривалішим у історії вирішальних зустрічей Вімблдона.

Шанси Федерера перед фіналом розцінювалися нижче.

Проте він зіграв сильно.

З першої партії дав матчу високий темп.

І хоча програв її на тай-брейку — аналог футбольної серії пенальті — виснажив фізично витривалого Джоковича настільки, що той відверто завалив другий сет.

Стабільної гри серб — нині найкращий у світі — так і не знайшов.

Яскраві відрізки він чергував із провалами.

Проте у вирішальні моменти демонстрував сильну витримку й характер.

Федерер у вирішальній партії двічі міг закінчити матч на своїй подачі, але суперник вистояв.

Новак Джокович здобув 16-й титул "Великого Шолому".

У Федерера їх 20, в іспанця Рафаеля Надаля — 18.