США готові підключитися до "нормандского формату" – Волкер

США готові підключитися до "нормандского формату" – Волкер

Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер заявив про те, що Сполучені Штати готовий готові підключитися до "нормандскому формату" щодо врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

"Якщо є потреба в більш широкому форматі, звичайно, ми підключимося.

При цьому ми повністю підтримуємо "нормандський формат", - сказав Волкер агентству BNS в п'ятницю.

"Як я завжди говорив, проблемою цих зустрічей є не формат, а політична воля Росії провести в життя свої зобов'язання Мінськими угодами...Що б ви не робили для створення умов для реального світу і щоб Росія виконувала Мінські угоди, ми готові приєднатися і допомогти".

До Нормандської четвірки зараз входять Україна, Франція, Німеччина і Росія.

Перед цим президент Франції Еммануель Макрон висловив надію в найближчі тижні скликати "нормандську четвірку" для нового раунду переговорів.

На зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним Макрон сказав, що після обрання Володимира Зеленського президентом України з'явилися реальні можливості для досягнення миру в Донбасі.

Волкер зазначив, що згоден з цим, однак підкреслив, що головні проблеми щодо врегулювання ситуації на сході України пов'язані з Росією.

"Зеленський, без сумніву, користується підтримкою, у нього є мандат в парламенті, у нього є воля це зробити, але проблемою завжди була Росія.

Я сподіваюся, що це нова можливість, і Росія змінить свою поведінку", - додав Волкер.

14 липня в Парижі відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".

Після загибелі чотирьох українських морських піхотинців під Павлополем 6 серпня президент України Володимир Зеленськийзакликав лідерів держав "нормандської четвірки" зібратися для відновлення переговорів про ситуацію в Донбасі.

Він також запропонував розширити "нормандський формат" за рахунок США.

У Вашингтоні відзначили, що включення нових учасників в переговорний процес вимагає згоди всіх лідерів "нормандської четвірки".

А в МЗС Франції висловилися за підтримку діалогу з Вашингтоном по Донбасу, але категорично проти участі США у "нормандському форматі".

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав.

Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Детальніше про подію
Волкер заявив про готовність США приєднатися до Нормандського формату
США готові приєднатися до переговорів щодо східної України – Волкер
США готовы подключиться к "нормандскому формату" – Волкер