55 медалей та три світові рекорди: як у "Борисполі" зустрічали паралімпійців з чемпіонату світу з плавання – відео

В аеропорту "Бориспіль" зустріли паралімпійську збірну України з плавання.

Спортсмени повернулися з чемпіонату світу, який упродовж минулого тижня приймала столиця Великої Британії.

Із яким результатом прилетіли спортсмени із Лондона, знає журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Під дзвінкий передзвін здобутих медалей українські паралімпійці виходять до рідних та журналістів, які їх зустрічають в аеропорту.

43 спортсмени упродовж тижня змагалися на чемпіонаті світу з плавання в Лондоні.

І здобули там 55 медалей.

17 золотих, 22 срібні та 16 бронзових нагород.

У Лондоні наша збірна посіла четверте загальнокомандне місце, а більше медалей, ніж наші спортсмени, не здобула жодна інша команда на турнірі.

Плавчиня Єлизавета Мерешко з Лондона привезла одразу шість нагород.

Із них – дві золоті.

Після перельоту дівчина одразу й не береться визначити, що тепер здається важчим: вага медалей на її шиї чи сам процес їхнього здобуття.

"Коли приїжджаєш, а приїжджаєш завжди втомлений, а вони дуже важкі, і я не можу зараз швидко сказати, що важче", – каже спортсменка.

Президент національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич вже зараз говорить про головні змагання, які очікують на наших спортсменів наступного року – Паралімпіаду в японському Токіо.

Для української команди виступ плавців, які знову показали свій рівень у Лондоні, матиме велику вагу.

Валерій Сушкевич, президент національного паралімпійського комітету, розповів: "Під час паралімпійських ігор саме в плаванні і легкій атлетиці вирішується доля того, яка країна буде на першому загальнокомандному місці".

У Лондоні наші паралімпійці здобули 18 ліцензій на майбутні ігри.

І спортсмени сподіваються, що наступного року повторять свій успіх уже там.

Як мріє про це і 18-річний Денис Остапченко, який привіз із Англії срібну та дві бронзові нагороди.

У складі збірної на чемпіонаті світу в Лондоні змагалися спортсмени з 12 областей України.

Загалом вони встановили 3 світові рекорди, 5 рекордів Європи та 9 рекордів чемпіонату світу.