Заступник держсекретаря США розповів, що рішення про замороження допомоги Україні надійшло від Трампа
Заступник держсекретаря США розповів, що рішення про замороження допомоги Україні надійшло від Трампа

Заступник держсекретаря США розповів, що рішення про замороження допомоги Україні надійшло від Трампа

19 листопада.

Рішення про замороження фінансової і військової допомоги Україні надійшло безпосередньо від президента США Дональда Трампа, який дав відповідне розпорядження адміністративно-бюджетному управлінню Білого дому.

Це стверджував на закритих слуханнях у Палаті представників Конгресу США заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл.

Відповідну стенограму оприлюднили в понеділок, передає УНН.

Саме засідання відбулося на початку листопада.

Дипломат тоді давав свідчення членам трьох комітетів нижньої палати американського законодавчого органу: комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи.

Слухання проходили в рамках процедури імпічменту президента США.

За словами Хейла, 23 липня відбулася зустріч на рівні заступників глав усіх ключових американських відомств, що займаються зовнішньою політикою.

“На засіданні цієї малої групи (Чарльз) Капперман (заступник помічника президента з національної безпеки, який головував на зустрічі — ред) запитав у представників кожного відомства, починаючи з мене, яка наша позиція з цього питання (про замороження допомоги Україні — ред), і я рішуче виступив на підтримку відновлення допомоги, і те ж саме зробили представники всіх інших відомств за винятком адміністративно-бюджетного управління Білого дому”, — розповів заступник держсекретаря.

“Адміністративно-бюджетне управління, коли їх запитали, повідомило, що вони отримали вказівку від президента і виконуючого обов’язки керівника апарату Білого дому Міка Малвені заморозити допомогу”, — підкреслив Хейл.

За словами дипломата, після цього він написав записку держсекретарю Майклу Помпео, в якій пояснив йому, що адміністративно-бюджетне управління, беручи до уваги вищесказане, не змінить свою позицію і “питання слід вирішувати, — якщо він хоче його вирішувати, — безпосередньо з президентом”.

Україно-американські відносини виявилися в центрі уваги ЗМІ після того, як в Вашингтоні розпочався великий скандал через твердження неназваного співробітника американської розвідки про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.

Источник материала
Поделиться сюжетом