У театрах України покажуть «Шрами» - виставу до Міжнародного дня ліквідації насильства над жінками
У театрах України покажуть «Шрами» - виставу до Міжнародного дня ліквідації насильства над жінками

У театрах України покажуть «Шрами» - виставу до Міжнародного дня ліквідації насильства над жінками

У Києві 25 листопада у Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок відбудеться прем'єра вистави «Шрами», створеної на основі реальних історій.

З 27 листопада по 3 грудня виставу безкоштовно покажуть у 5 містах України: Луцьку, Чернівцях, Сумах, Запоріжжі та Херсоні.

«Чи є у вас шрами? А розкажіть нам про них?» - з таким питанням ми звернулися до дівчат і жінок з усієї країни, і до нас почали приходити історії.

Невигадані, справжні, у когось милі, у когось жахаючі, але всі – справжні.

«Шрами» - це історії жінок об’єднані у виставу, що розповість по справжні фізичні і душевні рани, які так і не змогли загоїтися.

Це проект про насильство, яке важко розпізнати на перший погляд і яке залишає по собі фантомний біль на довгі роки.

Та чи має любов залишати рубці? Чи може це не любов?.

На жаль, гендерно зумовлене насильство в Україні є широко розповсюдженим та систематичним явищем, про яке повідомляє лише кожна 3 постраждала.

Страх, що розповідям не повірять, і ганьба, якою таврують постраждалу від насильства - але не злочинця, - змушують мовчати і приховують справжню кількість випадків насильства.

«Сексуальне насильство все ще нормалізовано та закріплено в нашому соціумі, що призводить до того, що 15 мільйонів дівчат-підлітків у всьому світі пережили насильницький секс.

Навіть якщо ми цього не усвідомлюємо, ми щодня є свідками та спостерігачами цієї «культури зґвалтування», оскільки нас оточує мізогіністична мова, байдужість до згоди чи гламуризація насильства на екрані.

Половина українців вважає, що зґвалтування є виною жінки, якщо вона вживала алкоголь.

Це показує що звинувачення жертви у насильстві, тривіалізація зґвалтування та стигма, з якою стикаються ті, хто пережив насильство, є занадто поширеними явищами.

Під час кампанії «16 днів» і за допомогою цієї п'єси ми закликаємо людей з усіх верств життя дізнатися більше, змінювати випадки об'єктивації і применшення жінок, та виступити проти поширеної культури зґвалтування!» - Анастасія Дівінська, представниця ООН «Жінки в Україні».

Історії «шрамів» зібрала драматургиня Кіра Малініна, режисерка проекту - Наталка Сиваненко, художниця - Леся Головач.

Актриси: Анна Кузіна, Анна Абрамьонок, Наталка Кобізька, Марина Сердешнюк.

«Для «Дикого театру» важливо робити відверті і чесні проекти, проекти, що можуть надихнути людей на зміни у житті.

«Шрами» цікаві тим, що створені з реальних історій, якими з нами поділились жінки різного віку з різних куточків країни.

І виявилось, що не важливо, зі Сходу ти чи з Заходу, 16 тобі чи 54 - рубці від насилля болять однаково», - говорить засновниця Дикого театру, адвокатка руху He.

She в Україні Ярослава Кравченко.

Проект реалізовано в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства, що починається 25 листопада, в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини.

Для акредитації на виставу, а також за додатковою інформацією та коментарями, просимо звертатись за адресами wildtheatre.

com 0506406890.

Реєстрація на виставу.

25.11 18:00/20:30 – Київ, Сцена 6, Васильківська, 1 (Довженко-центр).

27.11 19:00 – Луцьк - Волинський академічний театр ляльок, вул.

Кривий Вал, 18.

28.11 18:30 – Чернівці - Будинок офіцерів, площа Театральна, 6.

1.12 19:00 – Суми - театр "Нянькіни", вул.

Троїцька, 37.

2.12 19:00- Запоріжжя - Запорізький обласний центр молоді, Патріотична, 49.

3.12 19:00 – Херсон - Театр Куліша, сцена під дахом, Театральна, 7.

Источник материала
Поделиться сюжетом