Вибір корисного хліба: на що потрібно звертати увагу
Вибір корисного хліба: на що потрібно звертати увагу

Вибір корисного хліба: на що потрібно звертати увагу

І коштує він дорожче простого батона або українського хліба, тому що вироблений з цільного зерна (цільнозерновий) або в його складі багато злакових (багатозерновий).Хочу розповісти, на що потрібно звертати увагу при виборі корисного хліба.

Теоретично, різниця між ними здається невелика, але- цільнозерновий хліб – його головний компонент борошно, що містить всі частини цілого зерна.

Перевагою такого хліба є високий вміст харчових волокон, які підтримують нормальну роботу кишечника, служать харчуванням для мікрофлори кишечника і допомагають краще контролювати почуття голоду.

У такому хлібі вище вміст білка, вітамінів групи В і мінералів, ніж у виробах з борошна більш тонкого помелу.

Тому він більш цінний продукт для здорового харчування.

Є ще хліб з пророслих зерен пшениці.

Він за своїм складом буде ще більш багатим на вітаміни і мінерали.- багатозерновий хліб - зовні виглядає досить здоровим.

Але часто виявляється, що більша частина його складу - пшеничне борошно вищого сорту.

Це, як правило, звичайний хліб, в який крім пшеничного і житнього борошна входить ще борошно декількох (не менше трьох) злаків.

Часто, щоб він здавався більш корисним, додають солод або квас, щоб придати коричневого кольору, як у житнього хліба, а зверху посипають насінням.

Як правило, додають насіння соняшнику, гарбуза, льону, кунжут або мак.

Це може заплутати багатьох споживачів.☹Для того, щоб вибрати більш корисний хліб звертайте увагу на склад.

Не лінуйтеся читати етикетку! На першому місці в списку інгредієнтів буде вказана борошно з цільного зерна або мітка whole grain.

У складі хліба має бути мінімум інгредієнтів, E-компонентів і невелика кількість солі (не більше 1 г на 100 г продукту).Якщо обирати між хлібом звичайним і цільнозерновим, перевагу потрібно віддавати цільнозерновому.

А якщо хліб багатозерновий, то бажано, щоб в складі була частина борошна грубого помелу.

Нагадую тим, у кого є захворювання ШКТ: будьте обережними, такий хліб може подразнювати шлунок і кишечник, викликати здуття і дискомфорт.

Іноді допомагає уникнути таких проявів ретельне його пережовування.

І для людей з непереносимістю глютену такий хліб не підходить, як втім і будь-який, до складу якого входить пшениця, ячмінь і жито.

З'їдати багато хліба не треба.

Всю потребу організму у вуглеводах покривати хлібом не рекомендую.

Щодня можна вживати близько 100 - 150 г.

Але це все дуже індивідуально.

Источник материала
Поделиться сюжетом