Під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки перша леді Олена Зеленська взяла участь в урочистому запуску аудіогіда українською в найбільшому палаці Туреччини – Долмабахче. 

Про це повідомили в Офісі президента.

Зазначається, що паралельно україномовні аудіогіди було презентовано ще у двох відомих культурних пам'ятках Туреччини – у музеї просто неба Ефес та у Національному парку Гьореме, що у Каппадокії.

У пресслужбі голови держави нагадали, що у 2019 році аудіогіди українською з'явилися у стамбульських Айя-Софії та палаці Топкапи. Таким чином, наразі їх впроваджено вже у п'яти найбільших музеях Туреччини.

Раніше повідомлялося, що Віденський музей історії мистецтв теж "заговорив" українською. З ініціативи першої леді України в одному з найпопулярніших музеїв Австрії з'явився український аудіогід. 

Відео За ініціативи Олени Зеленської у Віденському музеї історії мистецтв з'явилися аудіогіди українською

Віденський музей історії мистецтв "заговорив" українською з ініціативи першої леді України в одному з найпопулярніших музеїв Австрії з’явився український аудіогід. Подружжя Зеленських презентували його разом під час візиту до Відня. У червні українська зазвучала у Віденській художній галереї Альбертіні, яка стала першим у світі музеєм, що підтримав проект Зеленської з поширення української мови у світі. Українські аудіогіди за підтримки першої леді з’явились також у музеях Баку та Риги. У планах запустити такий сервіс у морському музеї Чорногорії.     

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy