У РФ немає грошей: розвідка фінансується за кошти контрабанди цигарок та героїну, — ЗМІ
У РФ немає грошей: розвідка фінансується за кошти контрабанди цигарок та героїну, — ЗМІ

У РФ немає грошей: розвідка фінансується за кошти контрабанди цигарок та героїну, — ЗМІ

У межах спільної операції прикордонної служби Польщі, бельгійської митниці і поліції на початку вересня виявили групу контрабандистів, яка базується в Білорусі, і переправила на нелегальні фабрики в Бельгії 57 млн сигарет і 48 тонн тютюну загальною вартістю понад 32 млн євро. Про це повідомляє Vice.

Представники НАТО та Євросоюзу вважають, що така масштабна операція проводилася під державним контролем білоруської та російської розвідки і робилося це для того, щоб заповнити втрачені через санкції доходи.

Ця операція проводилася після рейдів на двох фабриках із виробництва контрафактних цигарок у Литві. Вважається, що такі підприємства безпосередньо керувалися пов'язаними із ФСБ злочинними угрупованнями. Ці заводи випускали контрафактну продукцію під маркою популярних у Великій Британії брендів. Загальна сума вилученої продукції оцінюється в 73 млн євро.

За словами представника бельгійської поліції, налагодити виробництво тютюнової продукції простіше, ніж організувати нарколабораторію, і ризики не такі високі.

На кошти від контрабанди фінансують шпигунську діяльність у країнах Балтії

"Після введених через війну в Україні санкцій ми спостерігаємо відкритішу підтримку цих операцій з боку державних відомств Білорусі та Росії. Насамперед мафія платила урядам за надання захисту, тепер же, зважаючи на все, це стало способом отримання твердої валюти, щоб заповнити втрачений через санкції дохід", — сказав представник поліції.

Спочатку нелегальні фабрики у Литві розглядалися як рядовий випадок, але надалі бельгійська розвідка з'ясувала, що цими операціями по суті керували розвідслужби з Москви. Робилося це для того, щоб виручити кошти на підтримку шпигунської діяльності в країнах Балтії.

У 2022 році в Бельгії виявили п'ять нелегальних об'єктів з виробництва тютюну та 15 складів, на яких зберігалося понад 274 мільйони цигарок, 88 тонн нарізаного тютюну, 65 тонн кальянного тютюну та 40 тонн сировини. Вилучена продукція оцінюється у 139 млн євро.

"Ми відзначаємо значне збільшення активності для отримання грошей для урядових операцій, покликаних дестабілізувати Західну Європу. Такі випадки були і раніше, але за масштабом це якесь цунамі незаконної діяльності, яку підтримують такі діячі, як Путін", — заявив представник НАТО.

Правоохоронцям вдалося відстежити, що збільшення масштабів наркотрафіку, торгівлі людьми, підробленими товарами та іншим безпосередньо підтримується Москвою.

Раніше операції розвідки РФ оплачували олігархи

Після масштабного вторгнення в Україну російських військ та запровадження обмежень, які впливають на російську економіку та не дозволяють пов'язаним із кремлівським режимом олігархам відкрито діяти в Європі. У РФ змістили фокус у бік злочинного середовища. Згадана злочинна діяльність стала більш відкритою та, як вважається, фінансує російські розвідоперації.

"Для роботи в Західній та Центральній Європі їм потрібна тверда валюта, ми маємо підтвердження, що в Росії спостерігається дефіцит готівки для проведення таємних розвідоперацій, які раніше фінансували російські олігархи за вказівкою Москви, — сказав представник поліції з Центральної Європи. — І ми спостерігаємо перехід до абсолютно незаконної діяльності — наркотики, контрафактна продукція, незаконний продаж нафти і газу і навіть незаконне виробництво фармацевтичної продукції, зокрема, в Білорусі».

Зв'язки з Талібаном

За деякими оцінками, пов'язані з Росією угруповання контролюють щонайменше третину постачання героїну, що йде з Центральної Азії.

"Путіну потрібен кеш, і Талібану потрібен кеш, — пояснив представник НАТО. — Афганці та росіяни мають довгу історію взаємовідносин у сфері наркоторгівлі, і ми вже спостерігаємо збільшення контрабанди на північних європейських маршрутах. Якщо раніше й були якісь обмеження потоків наркотиків зі сходу на захід з боку Путіна, то із запровадженням санкцій вони зникли".

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом