УІНП презентував новий ролик до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років
УІНП презентував новий ролик до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

УІНП презентував новий ролик до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

Український інститут національної пам’яті напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів підготував новий історичний ролик "Вбивство голодом" про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Ролик завершив цикл, присвячений трьом штучним голодам, які пережили українці за радянської влади.

Відео створено спільно зі студією «Диваки-продакшн». Використані історичні фото та відеоматеріали із фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

"Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства.

За наказом влади спеціальні продзагони вилучали в людей усі запаси збіжжя та харчів. На господарства накладалися натуральні штрафи. Села, які не виконували нереальні плани хлібозаготівлі, заносили на "чорні дошки", що означало повну блокаду населеного пункту і приречення на голодну смерть. Виїзд з України також був закритий.

У червні 1933 року смертність досягла епогею. Людей просто звозили в ями за селом, бо й ховати не було кому. Траплялися випадки канібалізму", - нагадують про трагічні сторінки історії в УІНП.

Завантажити ролик до Дня пам’яті жертв голодоморів можна тут.

У суботу, 23 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Цей день пам'яті відзначають щороку в четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років, повідомляє Укрінформ.

Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Источник материала
loader
loader