Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 листопада 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 листопада 2024 року

Санкції США проти Газпромбанку, проблеми європейського ОПК, нові воєнні злочини росіян.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «1+1» 

У блоці каналу «Freeдом» економіст Олександр Савченко, коментуючи запровадження Сполученими Штатами санкцій проти сотні суб’єктів російського фінансового сектора включно зі Газпромбанком, відзначив, що Газпромбанк проводив розрахунки не тільки за російський газ, але й за військові постачання — заборонені товари, товари подвійного призначення. А раніше Газпробанк не чіпали, на думку Савченка, тому, що через нього західні країни купували російський газ. Повністю банківську систему та економіку Росії ці санкції не зруйнують, зауважив гість, але послаблять.

За словами керівника програм безпеки Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павла Лакійчука, за останні тридцять років програми НАТО «Партнерство заради миру» оборонно-промислові комплекси і армії багатьох європейських країн серйозно деградували. У рамках формату «Рамштайн» європейці передають Україні свою зброю, натомість отримуючи від США дорожчу та сучаснішу. Приміром, данці та голландці передають нам F-16, а отримують більш сучасні F-35. За деякими показниками український ОПК випереджає європейські, зокрема наших САУ «Богдана» виробляється багато, тому вони дешеві, тоді як в Європі виробляють поодинокі артилерійські системи, які коштують на порядок дорожче, повідомив Лакійчук.

Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов спростував твердження, нібито російські балістичні ракети середньої дальності «Орешник» («Кедр») неможливо збити. Снєгирьов нагадав, що про «Кинджали» теж так говорили, однак українська ППО довела зворотнє. Окремі частини «Орешника» можуть збивати зенітно-ракетні комплекси Patriot, безпосередньо саму ракету можна збити системами ПРО THAAD виробництва США, зазначив Снєгирьов. 

У блоці «1+1» авіаційний експерт Костянтин Криволап розповів, що боєзапас зі шрапнеллю в ударних дронах типу «Шахед», якими росіяни нещодавно атакували Суми, призначений винятково для ураження людей. «Коли це використовується проти мирного населення, це вже не правила ведення війни, а воєнні злочини. Це чітко прописано в усіх відповідних документах», — наголосив Криволап.

Політичний коментатор Володимир Фесенко спрогнозував, що не всі пропозиції обраного президентом США Дональда Трампа щодо умов завершення війни сподобаються українцям. Водночас ще менше вони можуть сподобатися росіянам, вважає Фесенко. На його переконання, Путін хоче не заморожування війни, а капітуляції України на його умовах. Однак таке завершення війни виглядатиме як поразка не лише України, але й США, тому Трамп, певне, шукатиме компромісний варіант. 

Директор Діалогового офісу для громадянського співробітництва зі Східною та Південно-Східною Європою Штефан Мелле констатував, що німецьке суспільство, відчуваючи елементи гібридної війни і розуміючи прямі загрози з боку Росії, все ж реагує на них надто повільно і ще не готове перемикнутися на «воєнне мислення». 



Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader