Юрист назвав найбільший ризик режиму експортного забезпечення
Юрист назвав найбільший ризик режиму експортного забезпечення

Юрист назвав найбільший ризик режиму експортного забезпечення

За режиму експортного забезпечення, який впроваджується в Україні з 1 грудня 2024 року, найбільші ризики пов’язані з зупинкою реєстрації податкових накладних. Наразі велика судова практика пов’язана саме з ПДВ.

Про це розповів керуючий партнер Kosovan Legal Group Анатолій Косован під час час зустрічі Trend & Hedge Club.

«Часто не підтверджують податкові накладні у випадках із ризиковим контрагентом. Справа в тому, що наразі статус ризиковості не є публічним, цей перелік не є відкритим, і експортер наперед не може знати, чи є контрагент ризиковим. Адже навіть ті партнери, з якими тривалий час працювали, в будь-який момент можуть стати ризиковими. Це є підставою для зупинки реєстрації податкової накладної», — зазначає Анатолій Косован.

За його словами, у разі, коли податкову накладну на експортну партію не зареєструють, не можна буде завести митну декларацію і здійснювати експорт. А це, відповідно, ризики за експортним контрактом.

Анатолій Косован також звернув увагу, що питання зупинки реєстрації податкової накладної вирішуються в адміністративному порядку в дуже незначному відсотку кейсів. Зазвичай це судові процеси. У разі зупинки податкової накладної експортеру відразу потрібно думати, що далі робити з контрактом, як його виконати, або передати компанії, яка зможе виконати. Потрібно розраховувати, що вирішення питання з відновленням реєстрації податкової накладної займе багато часу.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Источник материала
loader
loader