Українська розвідка провела масштабну операцію проти ПАТ «Газпром»: знищено інформаційні системи, облік контрактів, фінансові дані, документи понад 390 дочірніх компаній і навіть системи керування тиском та транспортуванням газу. Кібероперація може перевести компанію на аварійний режим роботи та ускладнити транспортування і газопостачання цілих регіонів РФ, повідомило “Суспільне” з посиланням на джерела у розвідці.
Співрозмовник розповів журналістам, що українським кіберфахівцям цього разу вдалося досягти максимальних результатів завдяки масштабному ураженню мережевої інфраструктури.
Також оприлюднено відео на якому видно, що ступінь проникнення українських кіберфахівців в інформаційні системи «Газпрому» безпрецедентно глибокий.
«Досягти подібного рівня раніше не вдавалося», — сказало джерело.
Зазначається, що під час операції було повністю знищено облік контрактів, графіків, тарифів корпорації, зокрема дані про те, кому і скільки газу/нафти треба постачати, дані щодо платежів, податків, фінансові баланси «Газпрому», інформацію про ліцензії і юридичні договори корпорації. Крім того, було знищено дані системи SCADA і GIS, які керують тиском, витратами, балансами газу та нафти, дані про свердловини і мережі російського газового гіганта.
В ГУР припускають, що кібератака може спровокувати суттєве зменшення надходження доходів до бюджету РФ.
Зокрема державна корпорація «Газпром» не зможе укладати нові контракти, системи корпорації перейдуть в аварійний режим роботи. Також можна очікувати дефолту по зобов’язаннях та суттєвого падіння вартості акцій «Газпрому», підриву стабільності банків, що кредитують «Газпром» та багато інших негативних наслідків для Росії.
Раніше кіберкорпус ГУР спільно з "Українським кіберальянсом" і групою BO Team паралізував роботу найбільшого виробника дронів у Росії. Знищено понад 47 Тб даних, включно з 10 Тб резервних копій. Заблоковано сервери, інтернет, виробничі та бухгалтерські системи, робота центру розробок паралізована. Крім того, через блокування системи доступу співробітники заводу змушені виходити через аварійні виходи.