Дата народження
05 серпня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі
84
Андрій Білецький

Громадський і політичний діяч, екс-командир полку патрульної служби поліції особливого призначення «Азов» ГУ МВС України у Київській області. Народний депутат України, безпартійний, розлучений. 

Біографія

Андрій Білецький народився в Харкові в 1979 році. Закінчивши школу, вступає до Університету ім. Каразіна. Закінчив з відзнакою історичний факультет.
В юні роки активно займається спортом. Захоплюється стрільбою, фехтуванням і бойовими мистецтвами. У підлітковому віці приєднується до націоналістичного руху.
У період з 2011 по 2014 роки перебуває під вартою за звинуваченням в розбої. Пізніше був звільнений і реабілітований як політв'язень.

Кар'єра


На початку 2000-х Андрій Білецький викладає у ВНЗ, а також починає кар'єру в суспільній і політичній сферах.
У 2002 році очолює харківський філіал організації «Тризуб». Після - примикає до Соціал-націоналістичної партії України - майбутньої «Свободи».
Після розпуску націоналістичних організацій, Андрій Білецький організовує власну структуру - «Патріот України», якою керує і до цього дня. Також є главою організації «Соціал-національна асамблея».

Досягнення


Андрій Білецький є засновником полку особливого призначення «Азов». Обраний народним депутатом України в 2014 році.

Чутки й скандали


Андрій Білецький - одна з найбільш суперечливих фігур сучасної української політики. Відкрито називається нацистом і расистом. Звинувачується у ксенофобії, гомофобії, сексизмі та антисемітизмі.
Називається одним з ідеологів сучасного неонацизму. Наполягає на необхідності «захисту білої раси» і «викоріненні єврейських капіталів».
Звинувачувався в незаконній діяльності - рейдах на осіб, підозрюваних у наркоторгівлі та провадженні незаконної діяльності. Неодноразово був заарештований за бійки з представниками поліції. Звинувачувався в організаціях нападів на представників меншин і політичних опонентів.
Андрій Білецький критикується за тісні зв'язки з міністром МВС Арсеном Аваковим. Звинувачується в «підігравання» політичним інтересам глави відомства.
Існує конспірологічна теорія, що Андрій Білецький пов'язаний зі спецслужбами РФ. Заявляється, що ФСБ нібито фінансує українських неонацистів для дискредитації сучасного українського політикуму, а також очорненні українського націоналістичного руху. На думку авторів теорії, націоналістичні організації Білецького є членами «п'ятої колони» в сучасній Україні.

Стан та джерела доходів


Андрій Білецький декларував лише доходи народного депутата в 58 тисяч гривень, а також 5 тисяч доларів в якості заощаджень.

Особисте життя і сім'я


Андрій Білецький - розлучений. Був одружений з Юлією Білецькою. Подав на розлучення з дружиною в 2016 році.

Дата народження
05 серпня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі