Дата народження
02 січня 1964
Країна
Азербайджан
Соц.мережі

Український бізнесмен і політик, міністр внутрішніх справ України. Займає 118-е місце в рейтингу «200 найбільш заможних людей України» зі статками у 98,9 млн долларів.

Біографія


Арсен Борисович Аваков - уродженець селища Кірова, яке зараз є передмістям столиці Азербайджану - Баку. Майбутній політик народився 2 січня 1964 року в родині військового льотчика.
Арсен Аваков є етнічним вірменином, проте з 1966 року живе в Україні.
Професійну діяльність розпочав на початку 80-х в харківській Політехніці, де працював препаратором і пізніше отримав диплом інженера. До кінця десятиліття Арсен Аваков працював у Харкові за фахом.
З початку 90-х пішов у бізнес і став засновником компанії «Інвестор» і банку «Базис». У наступному десятилітті Аваков почав працювати у Харківській міській раді, а в 2004 очолював штаб президентської кампанії Віктора Ющенка.

Досягнення


Арсен Аваков став губернатором Харківської області в 2005 році. Тоді ж увійшов до керівництва партії «Наша Україна». У наступному році став депутатом Харківської обласної ради. У 2010 році покинув пост глави регіону за власним бажанням, після перемоги Віктора Януковича на виборах глави держави.
Пост міністра внутрішніх справ Арсен Аваков зайняв в лютому 2014 року, після відставки тодішнього глави МВС Захарченко.

Чутки й скандали


Арсен Аваков у 2012 році був згаданий в передсмертній записці Олександра Мотилевского, який обіймав пост голови правління АТ «Інвестор». Покійний звинувачував Авакова в жадібності, безпринципності та безвідповідальності стосовно своїх співробітників.
Глава МВС влаштував п'яний бешкет в аеропорту Франкфурта-на-Майні. Інцидент стався в квітні 2014 року і закінчився лише після втручання співробітників служби безпеки.
У тому ж році харківський мер Геннадій Кернес звинуватив Арсена Авакова в погрозах, а також тиску на нього і його сім'ю. Також голова Харкова заявив, що міністр був організатором замаху на нього.
Черговий гучний скандал стався в 2016 році, коли народний депутат Сергій Лещенко звинуватив Авакова в організації військового перевороту.
Звинувачення проти голови МВС були пред'явлені й колишнім одеським губернатором Михеїлом Саакашвілі, який назвав Авакова організатором незаконного видобутку бурштину в Рівненській області.
У ЗМІ регулярно з'являється інформація про участь Арсена Борисовича в незаконному бізнесі з видобутку газу, урану, літію та інших корисних ресурсів. Гроші, на думку джерел, виводяться через бізнес-партнера - Ігоря Котвицького.

Статки та джерела доходів


Арсен Аваков є кінцевим бенефіціаром, як мінімум, 15 юридичних осіб. Ще десятки бізнес-структур зареєстровані на імена членів його сім'ї.
Згідно з даними податкової декларації, Аваков має дохід в півмільйона гривень на рік, а також заощадження в 626 тисяч гривень і 175 тисяч доларів. Також у глави МВС є заощадження в дорогоцінних металах.

Особисте життя і сім'я


Арсен Аваков одружений з Інною Аваковою. Має сина Олександра (1988 р.н). Аваков-молодший був фігурантом гучної справи про закупівлю рюкзаків для МВС за завищеними цінами, що була відкрита у 2017 році. На даний момент Олександр вийшов з під варти. Офіційних звинувачень йому так і не було пред'явлено.

Дата народження
02 січня 1964
Країна
Азербайджан
Соц.мережі