Країна
Україна
20
Артем Ситник

Український юрист, колишній слідчий прокуратури, перший директор Національного антикорупційного бюро України з 16 квітня 2015. Одружений, 2 дітей.

Біографія

Артем Сергійович Ситник – уродженець Кіровоградщини. Народився 19 серпня 1979 року в селищі Компаніївка. Після закінчення школи вищу освіту поїхав здобувати до Харкова. Тут він отримав диплом юриста в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого.

Кар'єра

Десять років Артем Ситник працював в органах прокуратури. До 2008 року – в Кіровоградській, а потім у Київській області. У 2011 році звільнився з прокуратури. Склавши іспит, отримав можливість займатися адвокатською діяльністю. Однак цю роботу Артем Ситник розглядав як тимчасову.

Досягнення

У своїй прокурорської діяльності взяв участь у більш ніж 300 кримінальних справах, більша частина з яких – корупційні злочини.

У Кіровоградській області під час Помаранчевої революції займався розслідуванням про фальсифікації результатів виборів президента на ділянці №100.

У січні 2015 року, коли почалося створення нового органу по боротьбі з корупцією, Артем Ситник подав свою кандидатуру на участь у конкурсі на заміщення посади глави відомства. З 16 червня він став главою Національного антикорупційного бюро України.

Чутки і скандали

Причиною звільнення з прокуратури Артем Ситник назвав криміналізацію української правоохоронної системи. На посту глави слідчого відділу прокуратури Київської області постійно конфліктував з обласним керівником цього правоохоронного органу Михайлом Вітязем. Так, Артем Ситник не попередив свого начальника про затримання директора обласного управління культури і туризму.

Влітку 2015 року Генеральна прокуратура взялася розслідувати діяльність директора НАБУ. Артема Ситника звинувачували в тому, що він, користуючись своїм становищем, вніс до складу делегації до Великобританії сторонніх осіб. Справа була закрита після втручання в нього посольства Великобританії в Україні.

Кероване Артемом Ситником відомство відзначилося затриманням сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, розслідуванням про корупцію заводу «Кузня на Рибальському», який належить Петру Порошенкові, а також обшуками в юридичному відділі ВАТ «Укргазвидобування».

Статки і джерела доходів

Цього року Артем Ситник задекларував 150 тисяч гривень доходу. Ці гроші він отримав як зарплату на посаді директора НАБУ. У володінні чиновника автомобіль, квартира (82 кв. м.) і земельна ділянка в окупованому Криму.

Особисте життя і сім'я

Артем Ситник був одружений тричі. Нинішню дружину звуть Ганна. Ситник виховує двох дітей – Поліну і Микиту.

Фото та відеоКраїна
Україна