Дата народження
21 серпня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
Ігор Кононенко

Український бізнесмен і політичний діяч, народний депутат України, перший заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка". Одружений, 3 дітей. 

Біографія

Ігор Кононенко народився в 1965 році. Випускник автомобільно-дорожнього інституту в Києві. Проходив службу в Радянській армії, де зустрівся і подружився з Петром Порошенко.

Кар'єра


Після розпаду СРСР Ігор Кононенко активно займається бізнесом. Обіймає посади директора підприємств «Транспорт», «Біржовий дім «Україна» і «Київського автотранспортного підприємства».
Кар'єра і життя Ігоря Кононенко тісно пов'язане з Петром Порошенко. Політик є бізнес-партнером майбутнього голови держави. Працював в радах або займав керівні пости в ряді підприємств Порошенко. Також веде справи інвестиційної компанії «ВІК», страхової компанії «Країна» і ряд інших.
У другій половині 2000-х Ігор Кононенко стає політиком. З 2006 по 2014 році безперервно засідає в столичній міськраді.

Досягнення


Ігор Коненко стає членом парламенту в 2014 році від «Блоку Петра Порошенка». Є заступником голови фракції, а також засідає в комітеті з паливних і енергетичних питань.

Чутки та скандали


Ім'я Кононенко пов'язують з корупційними схемами за президентства Порошенко. Відкрито називається «смотрящим» нової влади. Прозваний «сірим кардиналом» Верховної Ради й багато в чому є одним з найбільш впливових людей сучасної України, що ховається від громадськості.
Заявляється, що саме Кононенко пов'язує президента з партнерами по парламенту, а також олігархами. Неодноразово звинувачувався в лобіюванні інтересів окремих фірм і людей, а також покриванні різних корупційних схем.
У 2016 році тодішній міністр торгівлі Айварас Абромавичус відкрито звинуватив Ігоря Кононенко у втручання в справи відомства, лобіюванні інтересів своїх структур і спробі призначення на міністерські пости «своїх людей».
Став фігурантом «панамгейта», коли побічно підтвердилася інформація про наявність у Кононенко і Порошенко загальних офшорних рахунків, через які проходили сотні мільйонів доларів.
Ігоря Кононенко звинувачували в перешкоджанні реформам і розкраданні державних коштів.
У 2017 році з'явилася інформація, що Кононенко отруїли ртуттю і він нібито проходив лікування за кордоном. Однак, дана версія ніколи не була підтверджена офіційно.

Статки та джерела доходів


До свого приходу в парламент Ігор Коненко декларував доходи в 30 мільйонів гривень на рік. Пізніше - доходи офіційно зменшилися в два рази. Кошти надійшли в якості дивідендів від діяльності бізнес-активів Кононенко. Офіційно є бенефіціаром компаній «ВІК», «Медсервіс плюс», «Кіевгейт», «Європейський дім», «Країна», «Богдан-моторс» і ще цілого ряду інших.
Нардеп володіє земельними ділянками, житловими будинками та квартирами в столиці. Загальна вартість об'єктів нерухомості оцінюється в майже в 2 мільярди гривень. Має великі суми готівки - майже 7 мільйонів гривень, і по мільйону в євро і доларах.

Особисте життя і сім'я


Ігор Коненко має дружину Лілію і трьох дорослих дітей - Віталія, Дарину та Ольгу.

Дата народження
21 серпня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі