Дата народження
29 грудня 1967
Країна
Україна
Соц.мережі
Ігор Жданов

Біографія

Ігор Олександрович Жданов народився 29 грудня 1967 році у Вінниці. Пройшов службу в Армії СРСР. Демобілізувавшись, вступив до столичного університету імені Т. Г. Шевченка. Є професійним істориком. У середині 90-х Ігор Жданов одним з перших пройшов зарубіжну практику, стажуючись у Великобританії.

Кар'єра

Професійну діяльність розпочав у 1993 році, вступивши на службу до Адміністрації Президента.

Протягом другої половини 90-х - середини 2000-х років активно займається науковою діяльністю. Стає автором понад 100 наукових статей. В цей же час Ігор Жданов є директором Українського центру економічних і політичних досліджень, де курирує ряд програм.

У період з 2005 по 2008 роки є одним із співробітників центрального комітету партії «Наша Україна». Виходить із неї, протестуючи проти політики тодішнього президента Віктора Ющенка.

Займає посади президента центру аналітики «Відкрита політика», а також громадської ради при МЗС України.

Досягнення

Ігор Жданов - активний учасник «Євромайдану» і «Революції гідності». Потім - лідер передвиборчого штабу Юлії Тимошенко в 2014 році. У тому ж році вперше стає народним депутатом України від «Батьківщини».

Стає міністром молоді та спорту в грудні 2014 року. Зберігає пост у 2016 році, після приходу до Кабінету міністрів нового прем'єра - Володимира Гройсмана.

Чутки і скандали

Ігор Жданов неодноразово звинувачувався в корупції. Найбільш серйозно виглядають звинувачення від олімпійської чемпіонки Стелли Захарової, яка безпосередньо звинуватила міністра в отриманні «відкатів» при організації спортивних подій та формуванні бюджету міністерства.

Крім того, з'являлася інформація про приховування доходів Ждановим. Зокрема, міністр «забув» згадати в декларації житловий будинок, площею 229 квадратних метрів.

Статки і джерела доходів

Офіційно Ігор Жданов володіє квартирою, земельною ділянкою, а також орендує заміський будинок. Нещодавно придбав авто Volkswagen Passat за 750 тисяч. За підсумками останнього року міністр заробив 827 тисяч гривень, отриманих як заробітна плата і за відчуження майна.

Особисте життя і сім'я

Ігор Жданов одружений. Має сина і дочку. Відповідно до заяв міністра, захоплюється вивченням історії, футболом, фантастичною літературою, шахами і тенісом.

Фото і відеоДата народження
29 грудня 1967
Країна
Україна
Соц.мережі