Дата народження
13 травня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
49
Лілія Гриневич

Політик, з 14 квітня 2016 року міністр освіти і науки України в уряді Володимира Гройсмана. Член політичної партії Народний фронт. Одна з засновників Українського центру оцінювання якості освіти. Заміжня, 2 дітей.

Біографія

Лілія Михайлівна Гриневич народилася у Львові 13 травня 1965 року в родині працівників освіти. Отримала дипломи економіста і біохіміка з правом викладання. Лілія Гриневич неодноразово проходила стажування за кордоном, зокрема в Польщі та США. Крім української та російської мов також володіє ще двома іноземними мовами.

Кар'єра


В кінці 80-х Лілія Гриневич працює у Львівському університеті. На початку 90-х є вихователем, вчителем, заступником директора львівських шкіл.
У 1998 році Лілія Гриневич стає директором школи №28 (м. Львів).
На початку 2000-х викладає в приватному столичному виші «Крок». У той же період займає місце голови Центру тестових технологій.
З 2006 року Лілія Гриневич стає директором Центру оцінювання якості освіти.
До кінця 00-х працює начальником управління освіти Київської мерії.

Досягнення


Лілія Гриневич захистила кандидатську дисертацію на тему реформування освіти в посткомуністичній Польщі.
Стає депутатом парламенту у 2012 році від партії «Батьківщина». У ВР Лілія Гриневич стала главою профільного освітнього комітету ВР.
Переобрана в парламент у 2014 році за результатами дострокових виборів. Поновлена на посаді, де продовжила роботу в сфері науки та освіти.
У 2016 році Лілія Гриневич стала міністром освіти України в складі кабінету Володимира Гройсмана.

Чутки й скандали


Лілія Гриневич, як одна з ініціаторів реформи освіти є об'єктом критики численних експертів, а також батьків та учнів. Її роботу на керівних постах в освітній сфері часто критикують за несвоєчасність, відірваність від реальності та вимог сучасності. Роботу освітньої системи країни під керівництвом Гриневич часто називають неефективною. Також Гриневич звинувачують в тісних зв'язках з Юлією Тимошенко й Арсенієм Яценюком. Критики міністра пояснюють її кар'єрний зліт вигідним знайомством з керівництвом країни.

Статки та джерела доходів


Лілія Гриневич раніше декларувала квартиру, земельну ділянку та авто 2008 року випуску. Також у неї є борг перед банком у 60 тисяч гривень. Також міністр задекларувала дохід в розмірі 371 тисячу гривень, отриманих як заробітна плата і надання послуг по науковому консультуванню.

Особисте життя і сім'я


Лілія Гриневич перебуває у шлюбі з Михайлом Гриневичем, з яким має сина Богдана, дочку і двох внучок.

Дата народження
13 травня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі