Дата народження
28 червня 1981
Країна
Афганістан
Соц.мережі

Відомий блогер, політик і журналіст, народний депутат України. Один з перших, хто закликав українців вийти на Майдан у листопаді 2013 року в знак протесту проти рішення уряду Миколи Азарова відкласти підписання угоди про асоціацію з ЄС. Неодружений, виховує сина.

Біографія

Мустафа Найєм є представником народності пуштун, що населяє окремі регіони Афганістану і Пакистану. Мустафа народився 28 червня 1981 року в столиці Афганістану - Кабулі. Його батько працював заступником міністра освіти в тодішньому уряді країни. Мати Мустафи Найєма померла, коли майбутній політик був ще дитиною.

У 1989 році Мустафа разом з родиною переїжджає до СРСР - спочатку в Москву, а пізніше - у Київ. В столиці України він закінчує технічний ліцей, а після київську «Політехніку», де отримує диплом спеціаліста з авіаційних і космічних систем.

В молоді роки Мустафа Найєм пробує свої сили в музиці, а також виступає в театрі «Чорний квадрат».

Кар'єра

У квітні 2004 року починає кар'єру журналіста, працюючи в агентстві «Контекст-Медіа». У період з 2005 по 2007 роки служить в українському виданні «Коммерсанта». У той же період починає активно писати для сайту «Українська правда».

В кінці 2000-х Мустафа Найєм стає відомим завдяки співпраці з Савіком Шустером, чиє політичне шоу в ті роки користується великим успіхом на телебаченні. У студії Шустера він виконує роботу кореспондента й редактора.

У період з кінця 2009 по початок 2010 років веде програму «Чорне і біле» на каналі «ТВі». У 2011 році Мустафа Найєм стає ведучим програми «After live» на «Першому національному каналі». Пізніше в тому ж році зі скандалом залишає програму.

До 2013 року продовжує реалізовувати різні проекти на каналі «ТВі», з якого йде з групою однодумців в результаті конфлікту з керівництвом.

Мустафа Найєм є одним з ініціаторів створення «Громадського телебачення» - незалежної інтернет-платформи.

Досягнення

В історію Мустафа Найєм увійшов 21 листопада 2013 року, коли через соціальні мережі закликав виходити жителів столиці на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови Віктора Януковича підписувати Угоду про асоціацію з ЄС.

Під час «Евромайдана» і «Революції гідності» є активним учасником подій, а також регулярно висвітлює все що відбуваються в якості ведучого «Громадьского телебачення».

У 2014 році Мустафа Найєм йде в політику і стає народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка».

У 2015 році стає викладачем Українського католицького університету. У той же період активно наглядає за процессом створення патрульної поліції в Україні.

Чутки й скандали

Мустафу Найєма звинувачували в зв'язках з олігархами, зокрема з Віктором Пінчуком і колишнім Президентом України Леонідом Кучмою.

В якості журналіста Найєма звинувачували у брехні, маніпулюванні фактами, непрофесіоналізмі і захисті інтересів певних героїв його статей і сюжетів.

Статки та джерела доходів

Згідно з даними податкової декларації, Мустафа Найєм живе за рахунок коштів, отриманих від здійснення депутатської діяльності та гонорарів.

Найєм задекларував доходи у розмірі 206 тисяч гривень. Крім депутатської зарплати політик, також отримав майже 100 тисяч від МВС за здійснення незалежної професійної діяльності.

Політик також отримав 20 тисяч гривень в якості зарплати за роботу в Українському католицькому університеті і 5 тисяч в якості гонорарів від «Української правди».

Найєм не має особистого житла, проте володіє власним авто марки Honda. Депутат не вказав банківські вклади і не позичав гроші у комерційних структур або приватних осіб.

Особисте життя і сім'я

Брат Мустафи Найєма - Масі-Мустафа - знаменитий юрист і ветеран АТО. Його сестра - професійна художниця. Має сина, названого Марком-Міхея. Інформація про матір дитини Найєма - відсутня.

Дата народження
28 червня 1981
Країна
Афганістан
Соц.мережі