Країна
Україна
44
Надія Савченко

Депутат Верховної Ради України VIII скликання, Герой України. Голова політичної партії «Суспільно-політична платформа Надії Савченко» з 14 квітня 2017 року. Колишня військовослужбовець Збройних сил України, капітан, штурман-оператор вертольота Мі-24. З липня 2014 по 25 травня 2016 була незаконно затримана і засуджена до 22 років позбавлення волі в російській в'язниці, але пізніше помилувана президентом РФ.

Біографія

Надія Савченко народилася в 1981 році в Києві. Батько був інженером с/г техніки, захоплювався мотоциклами, за поглядами - комуніст. Мати працювала швачкою. Ще Надія має молодшу сестру Віру, яка також є політичним діячем.

Із ранніх років юна Надія Савченко мріяла стати пілотом і брати участь в бойових польотах. Однак перша її спеціальність кардинально відрізнялася від дитячої мрії. Після закінчення школи, дівчина вивчала дизайнерську справу, а потім - журналістику в Київському національному університеті. Після підробітків підписала контракт зі Збройними силами України. Спочатку служила в залізничних військах. Потім перейшла в батальйон аеромобільних військ і служила в складі 95-ї житомирської аеромобільної бригади.

Кар'єра

Із 2004 року 6 місяців прослужила в Іраку (була стрільцем). Після цього продовжила навчання в Харківському університеті Повітряних Сил, куди її направив Анатолій Гриценко (міністр оборони України). Двічі їй відмовляли через "непридатність" до бойових польотів, але Надія продовжувала навчання і все-таки закінчила університет зі спеціальністю штурмана. Після випуску служила штурманом-оператором Мі-24 3-го підрозділу в Збройних силах України. 45 раз стрибала з парашутом, налітала 170 годин.

У 2014 році за наказом міністра оборони відправлена ​​в запас зі служби.

У вересні 2014 року керівники партії «Батьківщина» обрали Савченко депутатом ВРУ. Сама Надія в минулому році заявила про те, що буде боротися за посаду президента України і навіть впевнена, що переможе.

Досягнення

Надія Савченко нагороджена званням «Герой України» і орденом «Золота Зірка» за незламну волю, мужність, а також жертовність в служінні своєму народові. Також вона отримала орден «За мужність» III ступеня за прояв мужності і героїзму в захисті України і збереженні цілісності держави.

Чутки і скандали

Надія Савченко - неординарна особистість. З її ім'ям пов'язано безліч скандалів і чуток, в тому числі і щодо її перебування на території Росії в ув'язненні.

22 березня 2018 року члени Верховної Ради зняли з Савченко недоторканність і дали добро на її арешт без права вийти під заставу. Надія Савченко підозрюється в тому, що вона нібито готувала терористичний акт у ВРУ, а також перебувала в змові з Володимиром Рубаном, плануючи насильницьке повалення конституційної системи і вбивство державних діячів. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Савченко з командою готувала "широкомасштабні терористичні атаки" в Києві. 13 липня прокуратура Київського суду подала прохання продовжити ув'язнення нардепа ще на 2 місяці. Суд задовольнив прохання, тому Савченко буде перебувати під арештом до 30 жовтня.

Особисте життя і сім'я

Надія Савченко незаміжня. Дітей не має. Каже, що поки не зустріла чоловіка, з яким могла б бути слабкою.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=q-oDSV-HqNE

https://www.youtube.com/watch?v=XO7OsmM0icw


Країна
Україна