Дата народження
27 червня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі
94
Остап Семерак

Український політик, народний депутат України. З 14 квітня 2016 року Міністр екології та природних ресурсів України в уряді Гройсмана. Одружений, 2 дітей.

Біографія

Семерак Остап Михайлович народився 27 червня 1972 року у Львові. Здобув дві вищі освіти: фізика і політолога. На другому курсі брав участь у «революції на граніті».

Після здобуття Україною незалежності Остап Семерак працював у різних громадсько-політичних організаціях. Був головою секретаріату спочатку фракцій «Реформи і порядок», а потім «Нашої України». Курирував роботу помічників депутатів. Тричі сам від цих політичних сил намагався обратися в парламент. Але всі три спроби виявилися невдалими. У 2006-2007 роках став заступником київського губернатора Віри Ульянченко.

Кар’єра

Народним депутатом зміг стати тільки в 2007 році за списками партії. Працював у бюджетному комітеті. Повторно увійти до Верховної Ради з партією Юлії Тимошенко у Остапа Семерака не вийшло. Його номер у списку виявився занадто низьким. У 2014 році вже від «Народного фронту» повертається в український парламент.

Досягнення

Державний службовець І рангу - грудень 2012;

Міністр кабінету міністрів - лютий-грудень 2014 року;

Міністр екології та природних ресурсів України - квітня 2016 року.

Чутки і скандали

Скандальною виявилася декларація політика за 2014 рік. У ній політик вказав, що володіє сумою 4 мільйони гривень при зарплаті розміром 135 тисяч гривень на рік. Журналісти з'ясували, що і квартира в центрі Києва, якою разом з дружиною володіє Семерак, коштує майже мільйон гривень. Чиновник пояснив, що гроші на житло отримав від продажу земельної ділянки в Київській області. Однак ділянку він продав у 2014 році, а квартиру придбав у 2011.

Статки і джерела доходів

У декларації, яка була подана 30 березня 2018 року, Остап Семерак зазначив, що в володіє тільки однією квартирою в Києві (54 кв. м.). Ще кількома об'єктами нерухомості Остап Семерак володіє спільно зі своєю дружиною. Із рухомого майна в декларації Остап Семерак зазначив дві свої машини, ще одну – дружини.

Доходи Остап Семерак отримує від зарплати на роботі в Кабміні. За 2017 рік - півмільйона гривень. Його дружина-підприємець заробила півтора мільйона гривень.

На рахунку в банку у Остапа Семерака 250 тисяч гривень, а «готівкою» міністр має 43 тисячі доларів і 120 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Захоплюється спортом і музикою.

Остап Семерак одружений. Дружину звуть Орися. У них двоє дітей: син Данило і донька Марта.

Фото та відео


Дата народження
27 червня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі