рейтинги
рейтинги
13 листопада, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
23 січня 1929
Країна
Україна
Патріарх Філарет (Михайло Денисенко)

Український православний церковний діяч, архієрей. Третій предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), Патріарх Київський і всієї Руси-України з 1995 року. 

Біографія


Ім'я, дане при народженні - Михайло Антонович Денисенко. Був народжений у січні 1929 року. Виріс в одному з Донецьких селищ (с. Благодатне). Закінчив там школу і потім у віці 17 років став учнем духовної семінарії в Одесі, в якій навчався на "відмінно". За семінарією слідувало навчання в Московській духовній академії, де Михайло в 1952 р отримав ступінь богослова. Ще під час навчання, на початку 1950 року, прийняв чернечий сан і нове ім'я - Філарет.

Кар'єра


Практично відразу після прийняття чернечого постригу Філарета призначили ієродияконом, а через рік - ієромонахом.

З 1953 по 1960 року обіймав різні посади:

  • викладав у Московській духовній академії Москви;
  • інспектував в духовній семінарії в Саратові;
  • контролював діяльність Київської духовної семінарії, а потім став редактором там (тоді ж отримав сан архімандрита);
  • керував Українським Екзархатом і Київським Свято-Владімірскоім кафедральним собором.

З 1961-го протягом 2-х років був настоятелем РПЦ Олександрійського патріархату в ОАР. Потім призначений керівником єпархії в Ризі. В 1962 році Філарет зайняв пост в.о. Екзарха Середньої Європи. Коли в Австрії утворилася єпархія РПЦ, він став єпископом у Відні та Австрії. У 1964 року служив в Московській єпархії, а через 2 роки став архієпископом Київським і Галицьким. Удостоєний постійного членства в Священному Синоді.

Після того, як в 1990 році Філарет сів на престолі Московського Патріархату (був обраний шляхом анонімного голосування), він подав пропозицію про те, щоб дозволити УПЦ бути відокремленою і незалежною. Пропозиція була прийнята, а митрополита Філарета негайно призначили настоятелем церкви і титуловали Патріархом Київським і всієї України.

Досягнення


Патріарх Філарет є почесним членом 2-х духовних академій (в Москві та Ленінграді). Має ступінь доктора богослов'я, а також багато вищих нагород від РПЦ і держави. Нагороджений кількома орденами, в тому числі і Орденом Свободи, Орденом Ярослава Мудрого (неодноразово) та іншими.

Чутки та скандали


Патріарх Філарет є предметом багатьох суперечок і дискусій до цього дня. У 1991 році звинувачувався Олександром Ніжним (автором статті у виданні «Вогник») в порушенні обітниці, в тиранії і подібних діях.

Крім того, Філарет звинувачувався в тому, що був таємним інформатором КДБ при Союзі, однак це так і не було доведено.

Павло Проценко, радянський журналіст, в тому ж журналі "Вогник" критикував Філарета за те, що той служив лідерам правлячих кіл, щоб самому мати владу і гроші. Сам же патріарх в Weekly.ua спростував всі звинувачення, пов'язані з чернечим постригом, і роз'яснив ситуацію на рахунок КДБ. Філарет відкрито сказав, що пов'язаний з Держслужбою безпеки, як і "всі без винятку" архієреї, оскільки за радянських часів ніхто не міг зайняти таку посаду без згоди КДБ. "В радянській тоталітарній державі все було під контролем", - заявив патріарх.

У 1992 році духовенством Архієрейського Собору (російською церквою) був підданий анафемі і відлучений за зарозумілість і жорстокість по відношенню до представників духовенства, шантаж, порушення клятви, публічний наклеп на Собор, дії, спрямовані на розкол Церкви і т.п. Сам же Філарет не прийняв таке рішення Собору, звинувативши його в незаконності та обмані.

Особисте життя і сім'я


Неодружений. Дітей не має.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?time_continue=378&v=0vfm1PpqoRs

Дата народження
23 січня 1929
Країна
Україна