Дата народження
26 вересня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
1
Петро Порошенко

Український державний і політичний діяч, підприємець і мільярдер, чинний президент України з 7 червня 2014 року. Одружений, 4 дітей.

Біографія

Петро Порошенко народився 26 вересня 1965 року в Болграді (сучасна Одеська область). Глава держави має українське і румунське коріння, оскільки батьки майбутнього президента родом із сіл, розташованих на території сучасної Румунії.

Порошенко отримав звання кандидата в майстри спорту з дзюдо, що невідомо більшості українців. Професійні заняття спортом майбутній мільярдер почав в 10 років. Спортивна кар'єра була закінчена лише з початком підприємницької діяльності.

У 1982 році вступив до Київського національного університету, обравши спеціальність «Міжнародні відносини». Петро Порошенко також пройшов відбір в Одеське вище морехідне училище, проте обираючи між кар'єрами моряка і дипломата, обрав професію фахівця з міжнародних відносин.

У 1984 році почав службу в армії СРСР. Демобілізувавшись через два роки служби, закінчив інститут і приступив до здійснення підприємницької та політичної діяльності.

Кар'єра

Старт кар'єри Петра Порошенка пов'язаний з роками «дикого капіталізму» в УРСР. Після університету, майбутній мільярдер заснував перший бізнес по реалізації какао-бобів. Пізніше компанія перетворилася в групу «Рошен» - лідера кондитерської галузі України і Східної Європи.

До підприємства з виготовлення шоколаду та інших солодощів Петро Порошенко почав поступово додавати активи в сфері автобудівельного бізнесу, купивши частки в «Луцькому автомобільному заводі» та заводі «Богдан». Пробував гарант сили в суднобудівному бізнесі («Кузня на Рибальському»), а також в сфері медіа - «5 канал».

Досягнення

Одночасно з досягненням успіхів у бізнесі Порошенко почав робити політичну кар'єру. Місце в парламенті отримав 1998 році в якості кандидата від Соціал-демократичної партії України.

Вищий щабель в політичній ієрархії країни Петро Порошенко зайняв в 2002 році. Тоді, після перемоги партії «Наша Україна» на виборах, його кум Віктор Ющенко надав місце глави бюджетного комітету ВР.

Порошенко також отримав посаду в Національному банку України, де він з 2000 по 2004 роки обіймав посаду заступника Голови Ради.

Після перемоги Віктора Ющенка в третьому турі президентських виборів зайняв пост голови СНБУ. Покинув посаду в 2005 році в результаті урядової кризи.

Повернення в політику відбулося роком пізніше. Тоді Петро Порошенко знову став депутатом Верховної Ради і очолив Комітет з фінансів і банківської діяльності. Крім того, з 2007 по 2012 року також ще займав пост голови ради Національного банку країни.

Новий кар'єрний успіх очікував Порошенко в 2009 році, коли президент Ющенко зробив його міністром закордонних справ. У 2012 році зайняв інший пост в кабінеті Миколи Азарова, де працював міністром економічного розвитку. Посаду покинув в кінці того ж року у зв'язку з обранням до парламенту.

Знову в заголовки ЗМІ Петро Порошенко потрапив в кінці 2013 - початку 2014 років, коли зайняв позицію на підтримку Євромайдана і став одним з лідерів тодішньої опозиції.

В результаті Революції Гідності і відсторонення від посади глави держави Віктора Януковича на 25 травня 2014 року було призначено позачергові вибори. Петро Порошенко переміг в першому турі і вступив на посаду 7 червня 2014 року.

Чутки і Скандали

Петро Порошенко є фігурантом безлічі скандалів і об'єктом для численної критики. Як Президента його критикували за спірні кадрові призначення. Опоненти президента заявляли про призначення на різні посади близьких до Порошенка людей - партнерів по бізнесу, друзів і членів сім'ї.

Одним з найбільш гучних тем варто назвати «офшорний скандал». Так, влітку 2016 року з'ясувалося, що на ім'я Порошенко в Панамі були відкриті офшорні рахунки. Про це стало відомо за результатами «панамагейта» - витоку документів юридичної фірми Mossack Fonseca, що займається доглядом від податків і іншою спірною діяльністю.

Також в 2018 році з'явилися звинувачення в тому, що Петро Порошенко заплатив від 400 до 600 тисяч доларів за організацію зустрічі з президентом США Дональдом Трампом. В Адміністрації голови держави назвали ці звинувачення брехнею і фальсифікацією. Однак, численні джерела в англомовних ЗМІ підтверджують цю версію подій.

Великим скандалом закінчився для Порошенка відпустка 2018 року, коли глава держави потайки відпочивав з 1 січня по 8 січня на Мальдівських островах. З'ясувалося, що Президент витратив на відпустку понад 500 тисяч доларів. Велика сума була витрачена на переліт, оренду особистого острова і інші потреби глави держави, членів його сім'ї та гостей.

Статки і джерела доходів

Згідно з оцінкою експертів журналу Forbes, статки Петра Порошенка оцінюються в 858 мільйонів доларів. Однак, точної інформації про матеріальне становище голови держави - немає. Багато об'єктів нерухомості не були внесені в декларації, а частина активів передані посередникам або в керуючі фонди.

Головним активом Порошенко є корпорація Roshen, яка працює в Україні, Литві, Росії та Угорщині.

Президент має інтереси в фінансовому секторі - через Міжнародний інвестиційний банк. Голова держави також заробляє в аграрному секторі, будучи власником «Укрпромінвест-Агро». Порошенко має активи в автомобільній, машинобудівній, спортивній, розважальній і страховій сферах.

Особисте життя і сім'я

Петро Олексійович Порошенко одружений на Марині Анатоліївні Порошенко (в дівоцтві Переведенцева). Шлюб укладений в середині 80-х, коли майбутній Президент навчався на другому курсі університету. У шлюбі народилося четверо дітей - Олексій (1985 р.н.), Євгенія (2000 р.н), Олександра (2000 р.н.) і Михайло (2001 р.н). У Президента вже є двоє онуків - Петро (2014 р.н) та Єлизавета (2016 р.н).

Дата народження
26 вересня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі