Дата народження
01 травня 1954
Країна
Молдова (Республіка)
Соц.мережі
53
Сергій Ківалов

Український політик, народний депутат України III-VIII скликань, був головою Центральної виборчої комісії під час президентських виборів 2004 року, які вилилися в Помаранчеву революцію. Одружений, 1 дитина.

Біографія

Сергій Ківалов народився в Тирасполі у 1954 році. Після школи відслужив в армії й вступив в юридичний інститут у Свердловську, в якому отримав диплом правознавця. У цьому ж ВУзі починає займатися викладанням, науковою та громадською діяльністю.
Ківалов часто бував в неспокійних регіонах СССР - Сухумі, Вірменії, Азербайджані. Був одним з ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Кар'єра

Сергій Ківалов став кандидатом наук в 1986 році. До розвалу СРСР служив в правоохоронних органах Свердловської області.
У 1989 році стає викладачем університету ім. Мечникова (Одеса), доцентом якого зробився вже на наступний рік.
У 1993 році політик обіймає посаду проректора новоствореного Юридичного інституту.
У 90-х Ківалов працює в одеській мерії.

Досягнення

Сергій Ківалов обраний ректором одеського Юридичного інституту у 1997 році. Пізніше - Одеської юридичної академії.
У 1998 році стає народним депутатом України. У тому ж році Сергій Ківалов обирається до Вищої Ради Юстиції. За президента Кучми очолює орган і займається питаннями реформи основного закону країни.
Переобирається в парламент у 2002 році, але складає повноваження в 2004 році, після призначення главою ЦВК.
Після початку «Помаранчевої революції» йде у відставку за звинуваченням в організації масових фальсифікацій на користь провладного кандидата - Віктора Януковича.
У період з 2006 по 2012 роки - народний депутат України. Стає академіком Національної академії України.
На даний момент також працює в парламенті й представляє Україну у Венеціанській комісії.
Володар багатьох нагород і орденів: «За заслуги», Ордена Ярослава Мудрого, а також Князя Володимира, Сергія Радонезького і Святого Олександра Невського.

Чутки й скандали

Сергій Ківалов відомий, як «Серьога Підрахуй». Це прізвисько було присвоєно політику в 2004 році, коли його звинувачували в масових фальсифікаціях у другому турі президентських виборів. Саме Ківалова називали організатором перемоги Віктора Януковича. Після початку «помаранчевої революції» був змушений піти у відставку.
Сергій Ківалов критикується за корупцію в своєму ВНЗ - Одеської юридичної академії. Громадськість звинувачує ректора в неефективності, хабарництві і створенні корупційної системи.
Звинувачується багатьма юристами в непрофесіоналізмі, спотворенні законів і потуранні владі.
Сергій Ківалов замішаний у безлічі земельних скандалів в Одесі й звинувачувався в незаконних забудовах на ділянках елітної землі.

Статки та джерела доходів

Офіційно Сергій Ківалов декларував доходи за рік в понад 550 тисяч гривень. Гроші були отримані від здійснення депутатської та наукової діяльності.
Ківалов має банківські вклади в 200 тисяч гривень, понад 400 тисяч доларів, близько 70 тисяч євро і більш як 10 тисяч швейцарських франків, а також володіє приватним будинком і чотирма земельними ділянками. Декларував квартиру в Києві, колекцію брендових годинників і гроші - майже 400 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Сергій Ківалов перебуває у шлюбі з Наталією Ківаловою понад 30 років. Має доньку Тетяну - також юриста і депутата одеської міськради.

Дата народження
01 травня 1954
Країна
Молдова (Республіка)
Соц.мережі