рейтинги
рейтинги
13 листопада, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
21 вересня 1985
Країна
Україна
Соц.мережі
Сергій Курченко

Підприємець, президент ФК «Металіст»

Дата народження: 21.09.1985 р.

Рідне місто: Харків

Перш ніж вивчитися, Сергій Курченко неабияк потрудився.

У 2001-му році він влаштувався на роботу в компанію «Експогаз». Його кар'єрний ріст був стрімким і високим. Усього за 4 роки він виріс із кур'єра до заступника комерційного директора.

У 2002-му році Сергій Курченко надовго взявся за навчання. Спершу він навчався на факультеті економіки та підприємництва Харківського політехнічного інституту. У 2008-му році Сергій вивчав особливості інтелектуальної власності. Далі він навчався в юракадемії за спеціальністю «правознавство».

Свою підприємницьку діяльність Сергій Курченко почав ще в 2004-му році. Він стартував зі сфери нерухомості. Початковий капітал колишнього кур'єра становив 200 тис. USD. Як пізніше розповідав Сергій Курченко, частину з цих грошей він збирав із заробітків, інша частина була взята в кредит.

У 2008-му році його бізнес сильно розрісся. Тоді Сергій відійшов від нерухомості та ґрунтовно взявся за торгівлю нафтопродуктами. На той момент річний оборот його бізнесу становив 300 млн USD.

Як повідомляють деякі джерела, у 2009-му році Сергій Курченко заснував групу компаній «Газ Україна». Її представники спростовують ці відомості. Варто відзначити, що в 2012-му році компанія придбала футбольний клуб «Металіст». Його співвласником і президентом став Сергій Курченко.

Основним промислом «Газ України» була торгівля зрідженим газом і нафтопродуктами. До її складу також входила широка мережа автозаправок. У 2013-му році в групу компаній «Газ Україна» увійшло підприємство «ВЕТЕК».

Серед активів «ВЕТЕК» також знаходиться мережа газових заправок в Німеччині та великий український медіа-холдинг «UMH Group». Крім того, Сергій Курченко купив акції «Брокбізнесбанку».

Підприємцю також належить футбольний стадіон «Металіст».

У лютому 2014-го року, після Євромайдану, Сергій Курченко втік з України. За деякими даними, підприємець виїхав до Білорусі, а після відправився в Росію. У вересні того ж року Сергій Курченко розповів в інтерв'ю, що має намір побудувати бізнес в Росії та зберегти свої українські активи.

Особисте життя

Після втечі з України Сергій Курченко осів в особняку, розташованому в елітному районі Москви. Разом із ним на Рубльовці проживає нова дружина - російська театральна актриса Олена Римаренко. У пари двоє дітей.

Скандали

Підприємницька діяльність Сергія Курченка неодноразово підозрювалася у використанні «брудних схем».

У березні 2014-го року Євросоюз і Канада ввели проти Курченка фінансові санкції. Його банківські рахунки також заморожені швейцарським урядом.

Крім того, підприємець-утікач звинувачується в незаконному ввезенні та реалізації нафтопродуктів. Така злочинна схема призвела до втрат держбюджету в розмірі 7 млрд грн. Сергій Курченко звинувачується в привласненні та розтраті держмайна, через що оголошений у розшук. На його активи та особисте майно накладено арешт. Компанія «ВЕТЕК» була визнана злочинною організацією.

У результаті санкції проти Сергія Курченка ввели також самопроголошені ЛНР і ДНР. Сергій Курченко порушив закон України, що забороняє подвійне громадянство. Підприємець прийняв громадянство РФ.

Статок

За даними журналу «Новий час» за 2014 рік, капітал Сергія Курченка налічував 266 млн USD. Згодом він значно скоротився.

Дата народження
21 вересня 1985
Країна
Україна
Соц.мережі