Дата народження
17 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі
29
Сергій Льовочкін

Український політичний та державний діяч, бізнесмен, екс-голова Адміністрації Президента України (2010—2014). Член фракції Опозиційного блоку у Верховній раді.Одружений, 3 дітей.

Біографія

Сергій Льовочкін народився у Києві в 1972 році. Закінчив Київський економічний університет, має диплом економіста. Пізніше захистив кандидатську дисертацію. Також має ступінь магістра з міжнародного права.

Кар'єра

Починає трудову діяльність в 1996 році. Сергій Льовочкін очолює «Банкірський дім». У наступні роки активно займається комерцією і банківською справою. У 90-ті роки починає співпрацювати з Віктором Януковичем і стає його радником. Сергій Льовочкін був консультантом президента Кучми, а пізніше - його помічником. У 2005 - 2006 роках надає послуги консультанта спікеру парламенту - Литвину. У 2006 - 2007 році очолював апарат Януковича під час його другого прем'єрства.

Досягнення

У перший раз Сергій Льовочкін стає народним депутатом у 2007 році. Представляє в парламенті «Партію регіонів». У 2009 - 2010 роках очолює президентську кампанію Віктора Януковича. В період із 25 лютого 2010 по 14 січня 2014 року Сергій Льовочкін є керівником Адміністрації глави держави. У 2014 році стає народним депутатом від «Опозиційного блоку».

Чутки й скандали

Сергій Льовочкін - одна з найбільш одіозних фігур української політики. Називається «сірим кардиналом» і «батьком олігархії». Як найближчий соратник колишнього президента Януковича звинувачується в причетності до злочинів його режиму - розкраданні державних коштів, зраді національних інтересів, узурпації влади та багатьох інших. Називається «центром впливу» української політики. Тісно пов'язаний з олігархом-втікачем Дмитром Фірташем, а також Юрієм Бойком і Валерієм Хорошковським. Критикувався за створення шахрайської схеми «Роукренерго», яка дозволила українським і російським урядам отримати мільярди гривень на здійснення операцій з купівлі газу. Дані звинувачення Сергій Льовочкін заперечує.

Статки та джерела доходів

Офіційно декларує великі активи. Сергій Льовочкін є одним із найбільших власників акцій каналу Інтер. Володіє кіпрською фірмою Oskaro Investments. Політик заявляв про наявність у нього майже 8 мільйонів гривень доходів за 2017 рік. Депутат має 475 тис. гривень на банківських рахунках, 22 тисячі доларів і близько 16 тисяч євро. Сергій Льовочкін має квартиру в Києві, офіс, будинок і три ділянки землі під Києвом. Заявляв про майно у Франції та Греції. Сергій Льовочкін також має преміум-авто і мотоцикли. Політик збирає предмети мистецтва - живопис і скульптуру. Володіє колекціями зброї й годинників. Сергій Льовочкін відкрито заявляє про контроль над 7 офшорними компаніями та 9 торговими марками.

Сім'я та особисте життя

Народний депутат є сином впливового батька - генерал-полковника Володимира Льовочкіна. Раніше він очолював Державний комітет із питань виконання покарань. Сестра Сергія Льовочкіна - Юлія, також є народним депутатом. Одружений із Зінаїдою Льовочкіною. Має двох синів - Олексія та Володимира і дочку Олену.

Дата народження
17 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі