Дата народження
11 лютого 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
33
Степан Полторак

Український військовий, міністр оборони України, колишній командувач Національної гвардії України та внутрішніх військ МВС України. Генерал армії України, одружений. 

Біографія

Степан Тимофійович Полторак є уродженцем населеного пункту Весела Долина (Одеська область), де з'явився на світ 11 лютого 1965 року.

Закінчивши школу, вступив до Військового командного училища імені Кірова. Пізніше пройшов підготовку у Військовій академії незалежної України.

Кар'єра

Військову службу розпочав у 1983 році. Степан Полторак пройшов всі етапи служби у військових силах, починаючи в ранзі командира роти та отримавши звання бригадного командира.

У 2002 році очолив Академію внутрішніх військ. На початку 2014 року недовгий час був командувачем внутрішніми військами країни.

Досягнення

Степан Полторак отримав звання кандидата педагогічних наук, а також є доцентом. Полторак дослужився до рангу генерал-майора.

У 2014 очолив нещодавно створену Національну гвардію України. Восени того ж року Степан Полторак був призначений міністром оборони України. Зберіг свій пост в кабінеті Володимира Гройсмана, сформованому у 2016 році.

Степан Полторак - кавалер безлічі військових і цивільних орденів. Зокрема, отримав орден Богдана Хмельницького, Медаль Жукова, Медаль «Захиснику Вітчизни», «За бойові заслуги» та багато інших.

Чутки й скандали

Як голова оборонного відомства країни Степан Полторак критикується за корупцію в збройних силах, прийняття помилкових рішень в управлінні і командуванні, неефективності і імітації реформ в армії і на флоті.

Під час служби Полторака на посаді міністра проти нього були порушені справи про розтрату державних коштів, а також проведення «тіньових» тендерів.

Стан та джерела доходів

Степан Полторак повідомив про отримання за 2017 рік доходу в майже 1 мільйон гривень. Міністр заявив, що живе в готелі, номер в якому йому надано державою. 650 тисяч Полторак отримав в якості заробітної плати на посаді міністра, решту грошей надійшли в якості гонорарів і за відсотками від вкладів.

Особисте життя і сім'я

Степан Полторак перебуває у шлюбі з Інною Геннадіївною Полторак, яка також є військовослужбовцем і проходить службу у Національній гвардії. Має сина Ігоря, який працює програмістом, і онука.

Дата народження
11 лютого 1965
Країна
Україна
Соц.мережі