рейтинги
рейтинги
13 листопада, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
05 грудня 1966
Країна
Україна
Соц.мережі
Валерій Кіптик

Валерій Кіптик - король роздрібної торгівлі з великими амбіціями і незрозумілим минулим

Представник старої дніпропетровської еліти, який є «косметичним королем» України. «Мовчун», що володіє всіма відомими брендами.

«Король побутової хімії», який не може «відмити» темні плями у своїй біографії

Валерій Кіптик 2017 рік для якого став найкращим у кар'єрі, є одним з наймолодших і непомітних олігархів України. З особистістю дніпровського бізнесмена мало, хто знайомий. Однак, всі знають бренди, якими він володіє. Валерій Кіптик, Вікіпедія про якого мовчить, засновник і власник найбільшої мережі парфюмерно-косметичних магазинів - EVA.

На даний момент в будь-якому великому місті України можна зустріти безліч магазинів цієї мережі. Майже кожен українець, хоч раз бував в EVA. Багато хто любить ці магазини, деяким вони не подобаються, а деякі ходять в них через брак вибору. Однак, мало хто знає, кому ж належить мережа, в якій косметику, побутову хімію, товари для дому та багато іншого купують мільйони українців.

Засновник і один з господарів мережі EVA - демонстративно тримається в тіні. Бізнесмен не дає інтерв'ю, не з'являється на телебаченні і рідко коммунікує зі сторонніми. Інформацію про нього доводиться збирати «по крихтах» з нечисленних відкритих джерел. Валерій Кіптик є одним з найбільш закритих українських олігархів. Мультимільйонер, який постачає товарами кожного третього українця, є людиною старої формації і не займається саморекламою з метою просування свого бренду. Однак, підкреслена скромність господаря EVA пов'язана не з його природженою нелюдимістю. Згідно з нашим розслідуванням, Валерій Кіптик - людина з темним минулим і неясним теперішнім.

Наш герой народився в 1966 році. Майбутній бізнесмен з'явився насвіт в Дніпропетровську і зобов'язаний своїй малій Батьківщині майже всім - зв'язками, можливостями і «школою життя». Валерій Кіптик, сім'я якого являла собою звичайний радянський «осередок суспільства», ріс і отримував життєвий досвід у дворах.

Роки становлення майбутнього «короля торгівлі» прийшли на смутні часи - перебудову і перші роки незалежності. Валерій Кіптик, фото якого важко знайти в Мережі, є випускником ДІСІ в рідному Дніпропетровську, який тепер відомий, як Придніпровська державна академія будівництва і архітектури.

Валерій Кіптик, біографія якого «туманна», як і інші українські мільйонери, заробляє перші гроші в смутні роки. Згідно з даними джерел, капітали у мільйонера з'явилися в кінці 80-х - початку 90-х років. У роки розвалу Радянського Союзу і формування незалежної України, майбутній бізнесмен працював в напівлегальних і незаконних сферах в рідному Дніпропетровську. У період своїх 20 - 30 років Кіптик познайомився з багатьма представниками майбутньої української еліти - олігархами і політиками, частина з яких вже померла або покинула країну.

Туманний шлях у «великий бізнес»

Перша згадка про Валерія Кіптика в ЗМІ з'являється на початку 2000-х років. Дніпровський бізнесмен згадується, як власник компанії з виробництва мийних засобів «Ольвія Бета». У 2004 році підприємець продав завод концерну «Проктал енд Гембл» за вражаючу суму - 19 мільйонів доларів.

Окремо варто відзначити, що ніяких даних про способи і обставини отримання Кіптиком його першого серйозного активу - немає. Однак, згідно з чутками, мільйонер розбагатів в 90-х, використовуючи свої зв'язки з місцевою кримінальною елітою і політиками з Дніпропетровська - Павлом Лазаренком, Юлією Тимошенко та іншими представниками їхньої «команди». Завод з виробництва побутової хімії радянських часів дістався Кіптику по «низькій ціні», а був проданий з накруткою в кілька десятків, а то і сотень разів.

Варто згадки і той факт, що Валерій Кіптик є власником контрольного пакета акцій єдиного в Україні заводу з виробництва брому. Вартість і перспективи даного активу - складно оцінити. Ще більш цікавим є те, яким чином Кіптик придбав настільки «ласий шматок» і зумів «урвати» його у інших українських олігархів. Впевнені, що боротьба за завод з виробництва брому була цікава і жорстка і змогла б лягти в основу не одного захопливого кримінального серіалу на українському телебаченні.

Дніпропетровське бізнес-тріо з корупційним слідом

Валерій Кіптик і Руслан Шостак зустрілися за часів «бурхливого» розвитку українського капіталізму. Майбутні друзі і партнери почали спілкуватися і робити бізнес з корисною і важливою людиною - Сергієм Касьяновим, який пізніше став скандально відомим губернатором Дніпропетровської області.

Разом бізнес-тріо почали вкладати «ліві» гроші, зароблені в «дикі» часи в легальний бізнес. Іронічно усвідомлювати, що гроші одіозних бізнесменів, пов'язаних з криміналом, були вкладені в перші мережі дитячих товарів в сучасній Україні.

Разом приятелі «замутили» кілька проектів - мережу торгових точок для дітей «Карапуз». Крім того, дніпропетровці почали привчати українців до цивілізованої торгівлі і відкрили одну з перших в країні мережей супермаркетів - «Пік».

Однак, Кіптик і Шостак розлучилися з третім партнерам по не вказаним причинам. Ходили чутки, що бізнесмени сильно посварилися і їх участь в «Карапузі» і «Піку» коштувало їм великих збитків.

На ті, що залишилися після першого досвіду в ритейлі гроші, Валерій Кіптик і Руслан Шостак заснували власну мережу - «Варус». Незвичайна назва була створено з перших букв імен бізнесменів, а сам проект не можна назвати таким успішним, як інший «стартап» - мережу магазинів побутової хімії, парфумерії, косметики та товарів для дому - EVA.

EVA - магазин для наведення чистоти з брудним душком

Мережі магазинів EVA - один з найбільш відомих сучасних брендів в Україні. Сьогодні по всій країні працюють 702 магазини, що належать Валерію Кіптику. Планується, що до кінця десятиліття, наш герой разом з другом і партнером Русланом Шостаком стануть господарями 1000 магазинів по всій країні.

Дійсно, в цій країні немає людини, яка хоча б раз не купував щось у «Єві» і не відносив чесно зароблені гроші герою цього матеріалу.

Валерій Кіптик активно й агресивно веде свій бізнес і від його «дітища» неможливо нікуди дітися. Магазини «Єва» знаходяться буквально по всюди і активно тіснять інших не менш амбіційних конкурентів - «Простор», «Ватсонс» і «Арбат-Престиж».

Однак, настільки активне зростання і агресивний маркетинг неможливий без допомоги «сильних світу цього». Ходять чутки, що «Єві» допомагають політики, починаючи від верхніх ешелонів влади, закінчуючи чиновниками районних адміністрацій.

Отримувати можливість орендувати кращі торгові площі на жвавих ділянках міст нашої країни - дороге задоволення. Не секрет, щоб отримати «жирне місце» потрібно давати хабарі, що господарі «Єви», по всій видимості, охоче і часто роблять.

Відомо, що проекцію Валерій Кіптик отримує від найбільш впливових українських політиків. Примітно, що дніпропетровець має налагоджені контакти з усіма українськими політичними кланами - рідними «дніпровськими», донецькими і вінницькими.

Політичні союзники допомагають не тільки активно розширяться, а й боротися з конкурентами, які також щорічно розширюють позиції на ринку рітейлу в Україні.

Викликає сумніви методи управління персоналом, який Валерій Кіптик і Руслан Шостак впроваджують у власній мережі з року в рік. У «Єві» одні з найнижчих зарплат і жахлива текучка кадрів. У магазинах Мережі продавці-дівчата і жінки працюють по 12 годин за сущі копійки. Згідно з інформацією джерел, адміністратори точок практикують трудову експлуатацію і махінації з виплатою заробітної плати. У магазини часто беруть «людей з вулиці», які не справляються з роботою, але погоджуються працювати за «мінімалку».

Окремо варто відзначити якість товарів мережі «Єва». Валерій Кіптик торгує парфумами за завищеними цінами, дешевої і часто небезпечною побутової хімії, а також практикує «фейкові розпродажі».

Не дивлячись на всі складнощі ведення бізнесу, магазини мережі« Єва » - квітнуть. Так, успіх «дітища» зробили з колишнього дніпропетровського хлопчика мультимільйонера. Стан Кіптик, фото якого почали з'являтися в Мережі, оцінюється в 200 мільйонів доларів і буде активно рости. Мережа розшириться до 1000 магазинів, сконцентрується на власному виробництві та електронній комерції.

Господар хмарочосів і ферм

Крім «Єви», Валерій Кіптик, Дніпропетровськ якого став «Дніпром», активно розвиває свій бізнес в сфері нерухомості. Так, «король дешевої косметики» є співвласником одного з найбільших і найкрасивіших в Україні торгових центрів - «Мост-Сіті». Величезний ТРЦ є однією з визначних пам'яток міста і славиться пафосом, величезними цінами і кількістю розваг на будь-який смак.

Майбутнє Валерій Кіптик також бачить в аграрному бізнесі. Господар елітної нерухомості в центрі Дніпра володіє величезним тепличним комплексом, площею з невеликий райцентр. Власне господарство мільйонера приносить близько 20 тисяч тонн овочів на рік і «годує» більшу частину південної і центральної України.

Валерій Кіптик - почесний консул Австрії в Дніпрі

Валерій Кіптик, сім'я якого ховається від ЗМІ та не проживає в Україні, став почесним консулом Австрії в рідному Дніпрі. Зі сходженням «Єви» багато людей і навіть іноземні дипломати захотіли знайти контакт з олігархом.

Великим здивуванням у 2016 році став той факт, що Валерій Кіптик призначений почесним консулом Австрії в рідному Дніпрі. Для отримання такої гучної посади, зазвичай прихований в тіні, бізнесмен вийшов у світ.

Під час вручення Кіптик заявив, що багато буває в Австрії і любить цю країну. По всій видимості, господар «Єви» і багато витрачає у Відні і місцевих Альпах, оскільки австрійська сторона з захопленням зробила його своїм консулом.

Ходять чутки, що Кіптик не тільки постійно проживає в Австрії, але вже отримав паспорт цієї країни. Відомо, що дружина і діти нашого героя, яких він приховує від громадськості, також багато часу проводять в Західній Європі і повертатися в рідну Україну - не поспішають.

Фото і відео

Дата народження
05 грудня 1966
Країна
Україна
Соц.мережі