рейтинги
рейтинги
14 листопада, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
28 жовтня 1938
Країна
Казахстан
Соц.мережі
В’ячеслав Богуслаєв

Підприємець, політичний і громадський діяч, депутат Верховної Ради (V-VIII скликань)

Дата народження: 28.10.1938 р.

Рідне місто: Уральськ (Казахстан)

Ще в шкільні роки В'ячеслав Богуслаєв почав трудову діяльність. Він працював помічником машиніста на заводі ім. К. Ворошилова. Також хлопець підробляв слюсарем в авторемонтних майстернях.

У 1961-му році, після армійської служби, В'ячеслав Богуслаєв переїхав до Запоріжжя. Досить швидко йому вдалося влаштуватися на роботу слюсарем. Тоді ж В'ячеслав поступив на факультет авіадвигунів Запорізького машинобудівного інституту. Там він отримав спеціальність інженера-механіка.

У 1966-му році В'ячеслав Богуслаєв влаштувався на роботу на Запорізький моторобудівний завод. Там він виріс від інженера-конструктора до начальника відділу.

У 1973-му році В'ячеслав Богуслаєв став директором Волочиського машинобудівного заводу.

У 1988-му році він отримав посаду генерального директора об'єднання, а через 3 роки став гендиректором підприємства «Мотор-Січ». У 1994-му році В'ячеслав Богуслаєв поєднав директорські обов'язки з посадою голови правління цього підприємства. У 1998-му році В'ячеслав Богуслаєв покинув посаду, щоб впритул зайнятися депутатськими обов'язками. Варто зазначити, що набагато раніше він почав проявляти себе в політиці.

Ще на початку 90-их В'ячеслав Богуслаєв очолював профспілки, представляючи інтереси промисловців у політичних колах. У середині 90-их він став позаштатним радником тодішнього президента України Леоніда Кравчука.

У 1995-му році В'ячеслав Богуслаєв брав участь у розробці Податкового кодексу України.

У 1998-му році промисловець висунувся в депутати. У результаті йому вдалося стати нардепом Верховної Ради V, VI, VII і VIII скликань. Протягом своїх трьох перших депутатських термінів він діяв у рядах «Партії Регіонів», після став самовисуванцем. Пройшовши вибори в черговий раз, В'ячеслав приєднався до фракції партії «Воля народу».

У 1999-му році під час президентських виборів він став довіреною особою кандидата Леоніда Кучми.

На виборах президента в 2004-му і 2010-му роках В'ячеслав Богуслаєв був довіреною особою Віктора Януковича.

У 2012-му році промисловець був призначений головним конструктором зі створення та модифікації вертолітної техніки.

У 2013-му році В'ячеслав Богуслаєв став почесним президентом ПАТ «Мотор-Січ».

Йому належить безліч наукових праць і винаходів. В'ячеслав Богуслаєв має ступінь професора технічних наук. Він активно займається благодійністю, розвитком культури та спорту.

Особисте життя

В'ячеслав одружений із Оленою. У 1978-му році у пари народився син Олександр.

Скандали

У 1994-му році В'ячеслав Богуслаєв приватизував завод «Моторстроитель», перейменований в «Мотор-Січ». Щоб отримати контроль над підприємством, В'ячеслав створив низку фіктивних документів. У результаті 27% акцій було повернуто державі. Подейкують, що у привласненні заводу промисловцеві допомогли впливові політичні зв'язки. Деякі джерела стверджують, що в цьому був замішаний Леонід Кучма. Згодом акції «Мотор-Січ» сховалися в офшорах.

Після того, як почалися бойові дії на Донбасі, гострим скандалом стали торговельні відносини компанії «Мотор-Січ» із Росією. Український виробник не припинив продажу авіамоторів замовникам із РФ.

Статок

Згідно з декларацією про прибутки, у 2016-му році заробив 500 млн грн.

Дата народження
28 жовтня 1938
Країна
Казахстан
Соц.мережі