рейтинги
рейтинги
13 листопада, вівторок
Ашберн
Вхід
Країна
Україна
195
Вікторія Сюмар

Українська журналістка, громадська діячка, політик, медіа-експерт, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Заступник голови фракції "Народний фронт", голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики. Заміжня, виховує доньку.

Біографія

Вікторія Петрівна Сюмар народилася 23 жовтня 1977 року в Нікополі (Дніпропетровська область). Дитинство пройшло у Вінницькій області. Вищу освіту здобула в Києві. За фахом - історик. Під час навчання працювала вчителем у школі. Закінчила аспірантуру в Інституті історії НАНУ.


Кар'єра

Свій журналістський шлях Вікторія Сюмар почала з роботи на радіо («Континент», «Голос Америки в Україні» та «Громадське»). З 2004 року є активним учасником боротьби за свободу слова в Україні. Працювала в правозахисній організації Інститут масової інформації.
Під час президентства Віктора Ющенка Вікторія Сюмар брала участь в громадських організаціях з питань свободи слова. У 2009 році співробітник програми Шустер.Live. У 2008-2010 роках викладала журналістику в Київському національному університеті.
Автор статей у багатьох відомих українських виданнях - «Українська правда», «Обозреватель» та інші. Сюмар – одна із засновників журналістського проекту «Стоп цензура». Журналістка входила до наглядової ради телеканалу «Інтер». У 2013-2014 роках вела політичні програми на «5 каналі».


Досягнення

З лютого по червень 2014 року Сюмар - заступник секретаря РНБО. З листопада 2014 року - народний депутат. В українському парламенті займається питаннями свободи слова та інформаційної політики.
Неодноразово входила в «топ-100 найвпливовіших жінок України», складений провідними виданнями України.


Чутки і скандали

Вікторію Сюмар звинувачували у привласненні зарубіжних грантових коштів, які були виділені на розвиток української журналістики та блогосфери. У ЗМІ з'явилася інформація, що відразу після закінчення проекту «Мережа блогів» політик придбала собі квартиру в престижному районі столиці.
У 2018 році рух «Чесно» заявив про тиск на себе з боку Вікторії Сюмар. Причиною став сюжет журналістів про елітний будинок, в якому мешкає мати політика.


Статки і джерела доходів

У декларації Вікторія Сюмар зазначила, що має тільки одну квартиру в Києві (106 кв. м.), автомобіль Volvo 2016 року випуску. Основними джерелами доходів є: дохід від відчуження нерухомого майна (понад один мільйон гривень), кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень (250 тисяч гривень) та, власне, зарплата у Верховній Раді (244 тисячі гривень). «Готівки» у Вікторії Сюмар - 2,8 мільйона гривень і 87 тисяч доларів.


Особисте життя і сім'я

Хобі народного депутата - вивчення геополітики і філософії.
Першим чоловіком Вікторії Сюмар був політолог Віктор Таран. Разом вони прожили майже 20 років. У цьому шлюбі народилася дочка Софія.
У 2018 році Сюмар вийшла заміж вдруге. Чоловік - Дмитро Христюк. З екс-першим заступником міського голови Ірпеня знайома 4 роки.

Фото та відео


Країна
Україна