Дата народження
30 січня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі
11
Володимир Омелян

Український дипломат і політик, міністр інфраструктури України з 15 квітня 2016 року. Одружений, 2 дітей.

Біографія

Володимир Омелян - один з наймолодших членів уряду в історії України. Народжений 30 січня 1979 року у Львові. Закінчив відразу ж два місцевих ВНЗ - Львівську «Політехніку» та університет імені І.Франка. Має дипломи в таких областях, як «Економіка», «Фінанси» та «Міжнародні відносини».

Кар'єра

Трудову діяльність Володимир Омелян почав у 2000 році в Міністерстві закордонних справ, куди був прийнятий «фахівцем другої категорії». Пізніше був аташе, секретарем в різних відділах відомства.

У 2006 році Володимир Омелян став заступником директора патронатної служби Міністерства економіки України, а пізніше очолив її.

З 2011 року завідував відділом РФ при МЗС України, а в 2014 році став керівником служби міністра Кабінету міністрів.

Досягнення

В кінці 2014 року Володимира Омелян стає заступником міністра інфраструктури Андрія Пивоварського. З 2016 року обійняв посаду свого колишнього начальника в Кабінеті Володимира Гройсмана.

Під його керівництвом в Україні запрацював сервіс Uber і почалося стрімке зростання обсягів авіаперевезень, супроводжуване початком роботи  іноземних перевізників, в тому числі лоукостерів.

Омелян також ініціював реформування державного монополіста в сфері ж/д перевезень - «Укрзалізниці». Крім того, міністром була простимульована галузь річкових перевезень, а також розпочата портова реформа.

Чутки й скандали

Володимир Омелян регулярно звинувачується в корупції при управлінні різними галузями - портовою, залізничною, а також при організації робіт по ремонту та реконструкції дорожнього полотна для автомобілів.

Звинувачується в перевищенні службового становища. Зокрема ЗМІ обговорювали його конфлікт з тодішнім керівником «Укрзалізниці» - Войцехом Балчуном. Після - польський «реформатор» і його команда залишили пости, звинувативши Омеляна в перешкоджанні діяльності та імітації реформ.

Критикувалася ідея створення «Дорожнього фонду» з бюджетом в 40 мільярдів гривень, гроші з якого часто використовувалися не за призначенням.

Громадськості також не подобається ідея Володимира Омеляна створити платні шляхи, бо міністр не пояснив принципи функціонування та фінансування автобанів в Україні.

Резонанс в соціальних мережах викликала ідея Омеляна побудувати в Україні Hyperloop - супершвидкісну транспортну систему, що била винайдена американським мільярдером Ілона Маском.

Міністра також звинувачували в приховуванні доходів і маніпуляціях з даними податкової декларації. НАБУ проводило перевірку за фактом приховування наявності будинку, вартістю 7 мільйонів гривень і авто марки BMW.

Володимира Омеляна також звинувачували в лобіюванні інтересів компаній «ТІС» і «АТ-Механіка», які вигравали в тендерах, що проводяться очолюваним ним міністерством.

Статки та джерела доходів

У 2017 році Володимир Омелян задекларував 1 мільйон 187 тисяч гривень доходу. Понад 700 тисяч гривень були отримані в якості заробітної плати, а ще понад 350 тисяч від відчуження майна. Також у міністра є вклади в банках у розмірі 181 тисячі гривень та готівкові кошти - 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро. Міністр також володіє трьома квартирами, земельними ділянками, гаражем, офісом і приватним будинком. Омелян користується особистими автомобілями BMW X5 та Ford Fusion Comfort

Особисте життя і сім'я

Володимир Омелян перебуває у шлюбі зі Світланою Бевзою - знаменитим українським дизайнером. Подружжя має сина і дочку. Відзначимо, що двоюрідним братом був оперний співак Василь Сліпак - соліст Паризької опери, убитий в 2016 році в ході АТО.

Дата народження
30 січня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі