/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F55159e91ec3b34a1062c0405ece7fede.jpg)
Прем'єр Британії Сунак анонсував розпуск парламенту та проведення виборів у липні
Сьогодні, 22 травня, прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак заявив, що призначив загальні вибори на 4 липня. Про це пише видання BBC.
Сунак повідомив, що попросив короля Карла III розпустити парламент перед виборами відповідно до офіційної процедури.
«Раніше сьогодні я говорив з Його Величністю, щоб попросити про розпуск парламенту. Король задовольнив це прохання, і 4 липня відбудуться загальні вибори», – сказав він біля входу в резиденцію на Даунінг-стріт.
Видання зазначає, що чутки про можливе призначення дострокових виборів з’явилися після того, як міністри скасували закордонні поїздки, щоб взяти участь у засіданні уряду. Зокрема, міністр закордонних справ Девід Кемерон перервав візит до Албанії та повернувся до Лондона, а міністр оборони Грант Шеппс відклав поїздку країнами Балтії.
Сунак та його команда протягом дня не підтверджували та не спростовували чутки. Британський прем'єр лише повторив, що вибори відбудуться у другій половині 2024 року. Раніше більшість експертів вважали, що вони можуть бути призначені на жовтень або листопад.

