Медогляд членів сімей військових: що треба знати
Медогляд членів сімей військових: що треба знати

Медогляд членів сімей військових: що треба знати

В Україні члени сімей військовослужбовців можуть бути спрямовані на медичний огляд у певних випадках. Про те, хто підлягає медогляду і як це все працює, розповімо докладніше.

Згідно з наказом Міністерства оборони України №402, медогляд проводить військово-лікарська комісія, якщо член сім'ї військовослужбовця має потребу в тривалому лікуванні, навчанні у спеціалізованих установах або медичному спостереженні.

Огляд також необхідний визначення транспортабельності – тобто, можна людині подорожувати чи потрібно їй щось особливе.

Військовозобов'язані проходять ВЛК. Фото: youtube

Хто може потрапити на такий огляд?

Це подружжя, неповнолітні та повнолітні діти (якщо вони навчаються і перебувають на утриманні), діти з інвалідністю, а також непрацездатні батьки військовослужбовця та його дружини. На обстеження можуть потрапити і брати чи сестри, якщо вони перебувають на забезпеченні.

Але є й винятки. Наприклад, не оглядатимуть тих, хто сам служить в армії – ні за контрактом, ні за призовом. Також не обстежуються ті, хто вже досяг граничного віку для служби.

ВЛК, скріншот: YouTube

Процес починається з того, що командири направляють членів сім'ї на медогляд, вказуючи на мету огляду. До направлення прикладають медичні документи, такі як виписки та карти, що підтверджують стан здоров'я.

Медогляд проводять різні фахівці – від хірургів до офтальмологів та гінекологів. Якщо під час огляду виявляють хворобу, яка потребує лікування чи навчання у спеціалізованому закладі, ВЛК видає постанову, і член сім'ї може отримати потрібні рекомендації чи допомогу.

Раніше ми писали про нові вимоги до ВЛК: кому можна не поспішати на комісію

Крім того, Знай.ua повідомляв, ціна питання – 1000 грн: ухилянти знайшли новий спосіб обманювати ТЦК

Джерело матеріала
loader
loader