Річард Бренсон нагадав світу про порушення Росією Будапештського меморандуму
Річард Бренсон нагадав світу про порушення Росією Будапештського меморандуму

Річард Бренсон нагадав світу про порушення Росією Будапештського меморандуму

Засновник Virgin Group Річард Бренсон присвятив свій новий блог на Virgin.com питанню порушення Росією Будапештського меморандуму та його катастрофічним наслідкам для світової безпеки.

У публікації від 22 листопада британський підприємець нагадав про історичну угоду 1994 року.

"Відмовтеся від ядерної зброї (на нашу користь), і натомість ми гарантуємо поважати ваш суверенітет, незалежність та кордони", - процитував Бренсон обіцянку Росії Україні у 1994 році. За його словами, США та Велика Британія підтримали цю ідею, вважаючи, що "чим менше країн матимуть ядерну зброю, тим менший шанс початку нової світової війни".

Бізнесмен навів ключові положення Будапештського меморандуму: "Сполучені Штати Америки, Російська Федерація та Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії підтверджують своє зобов'язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України".

"Зобов'язання Росії щодо меморандуму було вперше зруйновано, коли вона незаконно вторглася та анексувала Крим у 2014 році. Атака Путіна 24 лютого 2022 року розвіяла будь-які сумніви щодо його справжніх намірів", - підкреслив Бренсон.

За його словами, не маючи стримуючого фактору у вигляді ядерної зброї України, Путін намагався поглинути якомога більше української території, ігноруючи свою обіцянку українському народу та світу.

"Повне нехтування Росією Будапештським меморандумом не лише кидає темну тінь на майбутнє України. Це також ляпас багатостороннім інституціям та їхній складній роботі з ведення переговорів щодо комплексних угод, особливо коли йдеться про роззброєння", - наголосив засновник Virgin Group.

Бренсон поставив риторичне запитання: "Після того, що сталося з Україною, яка країна, що має ядерну зброю, зараз чи в майбутньому, коли-небудь погодиться знову відмовитися від свого арсеналу? І, на жаль, яка країна, що не має ядерної зброї зараз, буде наступною, хто шукатиме її як стримуючий фактор?"

"Більшість людей ніколи не чули про Будапештський меморандум та важливі зобов'язання, закріплені в ньому. Але якщо на такі договори не можна покластися, коли відносини між країнами погіршуються, які інші варіанти залишаються у світу, перш ніж він зануриться в анархію чи гірше?" - застеріг бізнесмен.

Джерело матеріала
loader
loader