Північна Корея знаходиться лише на відстані “політичного рішення” від проведення свого сьомого ядерного випробування, вважають США. Про це повідомляє Kyodo.
Наразі світ уважно стежить за будь-якими змінами в політичному курсі Пхеньяна на тлі повернення до Білого дому Дональда Трампа.
“Сполучені Штати вважають, що (Північна Корея) підготувала свій полігон Пунгері до потенційного сьомого вибухового ядерного випробування”, - заявила заступник помічника держсекретаря США з ядерних питань Александра Белл.
“Таке випробування означатиме серйозну ескалацію напруженості в регіоні й становитиме загрозу безпеці для всього світу”, - додала вона, попередивши також, що дії КНДР показали рішучість країни розвивати свої ядерні й ракетні програми.
Наприкінці жовтня розвідка Південної Кореї заявила, що КНДР завершила підготовку до ядерного випробування на ключовому полігоні, розташованому на північному сході країни, для можливого випробування перед президентськими виборами в США 5 листопада.
У дні, що передували американським виборам, Північна Корея вперше за майже рік провела випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети. МБР, яку Пхеньян називає своєю новою ракетою Hwasong-19, пролетіла близько 85 хвилин, що є найдовшою тривалістю польоту, зафіксованою до цього часу в будь-яких подібних випробуваннях КНДР.
На додаток до МБР, Північна Корея провела кілька випробувань балістичних ракет малої дальності напередодні виборів у США.
Однак після перемоги Трампа КНДР дещо припинила “демонструвати силу”. Новообраний президент Штатів заявляв, що планує “порозумітися” з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, як він намагався зробити під час свого першого терміну.
Попереднє ядерне випробування, проведене КНДР у вересні 2017 року, було найпотужнішим за всю історію країни. Воно відбулося в перший рік президентства Трампа, до того, як він і Кім провели саміт у червні наступного року.
Останнім часом Північна Корея значно зблизилася з РФ, допомагаючи у війні проти України. Москву та Пхеньян єднає переконання, що Захід в особі США й НАТО є екзистенційною загрозою для їхніх режимів. РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї, й для досягнення своєї мети Кремль більше не стримуватиме ядерних амбіцій КНДР, тим самим надаючи поштовх ядерному розповсюдженню.
Якщо КНДР справді отримає, як прогнозують, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту. "Чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР" — розмірковував посол України в Японії Сергій Корсунський.